Способи пошуку персоналу

Зараз персонал по праву є найважливішим складником будь-якого бізнесу, адже ще у середині двадцятого сторіччя менеджери дійшли висновку, що успіх бізнесу залежить, перш за все, від кваліфікації і мотивації персоналу компанії.

Саме тому пошук кваліфікованих кадрів є дуже важливою задачею, яку виконує HR-департамент. Які ж існують способи пошуку персоналу?

Це не тільки розміщення об’яв, перегляд резюме та проведення співбесід. Існують і такі способи пошуку персоналу, про які менеджер з підбору кадрів може одразу і не здогадатися.

Коли працедавець визначився з тим, що йому потрібен працівник для здійснення певного переліку задач, менеджеру дається завдання і розпочинається процес пошуку. Але де слід шукати?

Не обов’язково звертатися до зовнішніх джерел, адже вже у штаті компанії можуть вже  працювати кадри, які готові до виконання визначених завдань. Якщо їх обсяг не є значним, а завантаженість працівників є нормальною, непоганим виходом є перерозподіл обов’язків серед наявних одиниць колективу із доплатою за їх виконання. Такий прийом називають ротацією кадрів.

Можна скористатися методом “допомога друга”, розпитавши друзів та знайомих, що працюють у потрібній сфері щодо необхідного фахівця. Якщо ж знайдена людина відмовиться від пропозиції, завжди можна запитати, чи не має кандидат когось на прикметі, адже у потужних фахівців добре розвинена мережа професійних знайомств. Таким чином знайти хорошого кандидата можна, здійснивши усього кілька дзвінків знайомим.

Наступним способом є розміщення тексту вакансії на найпопулярніших сайтах з пошуку роботи. Звичайно, якщо ви розшукуєте робочий персонал, навряд ефективним буде пошук у Мережі. Тут слід звернутися до газет та журналів з пошуку роботи.

Якщо потрібен вузький фахівець з чималим досвідом роботи, на допомогу прийдуть методи хед-хантингу, адже такі фахівці навряд перебувають у пошуку місця. Але їх можна привабити хорошим соціальним пакетом, цікавою роботою і гідною винагородою. Для цього потрібно зібрати чимало інформації про компанії-конкуренти та їхніх працівників. У цьому можуть допомогти корпоративні сайти компаній, публікації у ЗМІ, знайомства та соціальні мережі.

Залежно від потрібної кількості фахівців та специфіки вакансії хороший результат можуть показати участь компанії у ярмарках вакансій, співпраця з викладачами і кафедрами профільних вишів, повідомлення центрів зайнятості про відкриті вакансії, залучення рекрутингових агентств тощо.