Стереотипи, які шкодять вашій кар’єрі

Досить часто ми керуємося певними стереотипами в різних сферах нашого життя, зокрема й у професійній сфері. Поговоримо про найбільш розповсюджені міфи, які можуть завдати шкоди вашій кар’єрі.

Чимало офісних працівників переконані, що задля того, щоб просунутися по кар’єрній драбині, потрібно часто залишатися на роботі понаднормово. Але якраз тут затаїлася небезпека. Якщо робота опісля закінчення робочого дня стане вашою звичкою, ви можете стати жертвою синдрому хронічної втоми і неабияк погіршити показники своєї роботи через утому і стрес.

Окрім того, керівництву може видатися, що ви працюєте занадто повільно і саме тому залишаєтеся на роботі допізна. Звичайно, якщо у вас “горить” проект, не слід переносити дедлайн на завтра. Навчіться відчувати ситуацію.

Інший небезпечний стереотип. Шукачам часто здається, що чим більше вони деталізують своє резюме, тим більше матимуть шансів на хорошу роботу. Але насправді працедавцю достатньо чітко структурованого резюме, що відповідає на всі основні питання. Саме тому старайтеся зробити своє резюме цільовим: не слід перераховувати всі місця роботи, починаючи з років студентства, достатньо викласти досвід роботи у сферах, що максимально релевантні посаді, на яку ви претендуєте.

Буває, що люди у віці 30-40 років кардинально змінюють сферу діяльності і неабияк соромляться цього факту, картаючи себе, що вони пізно визначилися із професією своєї мрії, і що вони мають не солідний вигляд перед працедавцем. Звичайно, на деяких посадах є певні вікові обмеження і навряд ви в цьому віці станете професійним артистом балету, але практично всі офісні професії за бажання ви можете опанувати.

Прийнято вважати, що не слід розповідати керівництву про свої амбіції, але у такому випадку навряд вас помітять, адже успішний працівник з амбіціями лідера − це прекрасний кандидат на посаду начальника відділу. Крім того, завжди зручніше підвищити добре знайомого працівника, аніж узяти людину зі сторони.

Синдром хронічної втоми: як впоратися?