Столичні офіси найприбутковіші у Європі

Консалтингова компанія Knight Frank нещодавно оприлюднила результати дослідження офісної нерухомості у країнах Європи. Як передають “Відомості”, Київ посідає перше місце за рівнем доходів, які приносять бізнесові центри своїм власникам. На другому місці по дохідності офісів і за рівнем орендних ставок − Москва. Вищі ставки лише у Вест-Енді, районі Лондона.

Наразі офіси А та В класу у столиці Великобританії можна орендувати за 1250 євро за кв. м/рік. У Москві ціни дещо менші − оренда офісного приміщення обійдеться у 909 євро за кв. м/рік. Третє місце дісталося Женеві, де ставки у середньому дорівнюють 820 євро за кв. м/рік. Натомість у Парижі офісні приміщення дещо подешевшали − 800 євро за кв. м/рік, падіння склало 2,4%. П’ятірку лідерів замикає Цюріх, тут офіс у хорошому стані можна зняти за 650 євро за кв. м/рік.

Якщо порівнювати цінові ставки на офісні приміщення у Києві та країнах Європи, отримаємо такі результати: у Києві офіс можна орендувати у чотири разі дешевше, аніж у Лондоні та утричі дешевше, аніж у столиці РФ. Доведеться викласти усього 319 євро за кв. м/рік. Попри це саме київські офісні об’єкти є найдохіднішими − 12,5%.

За показником дохідності Москва розділила почесне друге місце з Бухарестом (216 євро за 1 кв. м на рік). Потенційні інвестори в офісну нерухомість можуть отримати 8,5%. Більш стримані доходи обіцяють інвесторам ринки офісної нерухомості Лондона, Женеви, Парижу та Цюріха − 4%, 4,25%, 4,5% та 3,75% відповідно.

Цікаво, що у Москві зазвичай офіси орендують на термін 5-7 років, а в Києві – на 3-5 років. Деякі власники офісної нерухомості у Києві надають перевагу короткотерміновим угодам з орендарями, сподіваючись на можливість підвищення орендних ставок.