Синдром хронічної втоми: як впоратися?

Симптоми синдрому хронічної втоми, напевно, знайомі чи не кожному офісному працівнику: швидка втомлюваність, нервозність, складнощі з прокиданням, забудькуватість, проблеми з нічним сном.

Серед причин, які призводять до такого стану – накопичений стрес, перевтома, неправильне харчування і авітаміноз, недостатній сон тощо. Звичайно, діагностувати цей підступний розлад не так просто, адже більшість з нас ігнорують симптоми, вважаючи їх не вартими уваги.

У результаті біохімічних процесів в організмі накопичуються токсини, які уповільнюють проходження нервового імпульсу у головний мозок та назад, через що виникає в’ялість, повільність сприйняття, погіршення пам’яті. Як наслідок – страждає імунітет, проявляються хронічні хвороби, людина часто застуджується.

До речі, вперше синдром хронічної втоми описав у 1984 році А. Ллойд. Характерними ознаками цього синдрому він назвав хронічну втому, яка не зникає у хворого навіть опісля тривалого відпочинку, а з часом призводить до значного зниження працездатності, як фізичної, так і розумової.

Згідно з дослідженням, яке провели медики Хамерсмітського госпіталю, що у Лондоні, СХВ може бути результатом хімічного дисбалансу мозку. До такого висновку вони дійшли після того, як спостерегли покращання у пацієнтів, до щоденного раціону яких була додана риба жирних сортів.

Звичайна, сама лише рибна дієта навряд вас вилікує, але, якщо знайти у собі сили дещо змінити у власному житті, симптоми хронічної втоми турбуватимуть вас менше.

Перш за все, впорядкуйте свій режим дня. Дуже важливо встановити чіткий розпорядок режиму сон-відпочинок, цим ви значно допоможете власному організму. Чудовим активатором організму буде прохолодний душ із самого ранку – він допоможе вам прокинутися та прискорити обмін речовин, а також нормалізувати роботу серцево-судинної системи.

Якщо ваша робота переважно сидяча, не ігноруйте фізкультуру. Нехай фізичні вправи триватимуть 15 хвилин, але важливо, щоб вони були регулярними. Таким чином ви покращите тонус судин і настрій.
Важливо також не переїдати на ніч. Зранку добре снідайте і не забувайте про здорову їжу протягом дня. Так ви менше з’їсте увечері, тим самим дозволите своєму організму відпочити.

До речі, не забувайте про харчові добавки з вітамінами і мікроелементами, особливо у час, коли овочів і фруктів у раціоні мало. Подолати втому допоможуть продукти із вмістом селену, заліза, цинку, магнію, а також вітамінів групи В.