Як написати супровідний лист

Практика написання супровідних листів до резюме в Україні не є повсюдно поширеною, на відміну від західних країн, але заперечувати важливість супровідного листа ніхто не стане.

Навіть найкраще резюме не розкриває вашої індивідуальності, адже це − документ, що складається згідно з певними вимогами і не передбачає вільного викладення ваших думок.

Супровідний лист демонструє працедавцеві, що ви свідомо бажаєте посісти саме цю вакансію, а не відправили резюме аби відправити. Супровідний лист за своєю суттю є текстом, що “продає”, адже ваше завдання під час його написання − продати себе як фахівця усього за допомогою кількох абзаців тексту.

“Консалтинг в Україні” підготував для вас кілька загальних правил, які допоможуть не допустити основних помилок під час написання супровідного листа.

1. Супровідний лист бажано писати у стилі, що максимально наближений до стилю ділової переписки. Звичайно, якщо ви надсилаєте резюме та лист на “креативну” вакансію у рекламну агенцію чи дизайн-бюро − строгий виклад може стати на заваді.

2. Запам’ятайте, що мета супровідного листа − зацікавити менеджера з підбору персоналу вашою кандидатурою, спонукати його уважно розглянути резюме, дати зрозуміти йому рівень вашої мотивації.

3. У супровідному листі дуже важливим є адресне звернення. Якщо у вакансії зазначене ім’я контактної особи − обов’язково адресуйте лист саме їй, використавши прийнятну форму звертання.

4. Лист не повинен дублювати резюме, але підкреслювати ваші найголовніші професійні навички та риси особистості, які безпосередньо стосуються вакансії. Уникайте “заїжджених” характеристик як “я комунікабельний та стресостійкий”. Не варто також демонструвати надмірну амбітність, описувати націленість на кар’єрний ріст.

5. Зазвичай супровідний лист складається з таких елементів: звернення до контактної особи; інформація про те, звідки ви дізналися про вакансію; кілька речень про ваші ключові досягнення у відповідній сфері; пояснення, чому ви бажаєте працювати саме у цій компанії; ваше ПІБ, номер телефону.

Якщо вакансія є дуже серйозною − радимо вам не відправляти резюме та супровідний лист одразу після написання. Перечитайте їх через кілька годин, постарайтеся об’єктивно оцінити інформативність та привабливість цих інструментів пошуку роботи, а також не забудьте виправити помилки, які можуть звести нанівець усі ваші старання.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.