Телефони мають унікальні «відбитки»

В епоху цифрових технологій відстежити місцеперебування тієї чи іншої людини, знаючи її номер телефону, не так вже й важко.

Однак існує і ряд досить простих способів, які дозволяють уникати стеження – достатньо всього лиш змінити SIM-карту та IMEI-ідентифікатора мобільного, щоб залишитись “невидимим”. Але, схоже, вчені з Німеччини знайшли спосіб, як можна відстежити будь-який мобільний телефон – вони віднайшли унікальні “цифрові відбитки”.

Це відкриття зробили вчені з Дрезденського технічного університету. Вони стверджують, що кожен телефон залишає особливий “слід”, що формується електронними компонентами всередині нього і залежить від їх якості.

Суть ідеї в тому, що у кожному окремому мобільному, навіть в однієї і тієї ж моделі, всередині є надзвичайно велика кількість радіотехнічних елементів, таких як підсилювачі, генератори та змішувачі, які чинять досить значний вплив на якість вихідного сигналу.

Кожен з факторів, які впливають на якість сигналу, може змінюватись від 0,1 до 20%, а в результаті перетворення аналогового сигналу у цифровий, яке відбувається на базовій станції мобільного зв’язку, цей “слід” стає повністю унікальним, властивим лише одному конкретному мобільному телефону.

Дослідження, які проводились в лабораторії університету, та фінансувались зі сторони Євросоюзу, показали, що точність методу досягає 97,6%. Для проведення досліджень було використано 13 мобільних телефонів, що працюють в мережах 2G.

Разом з тим, вчені впевнені, що винайдена ними технологія стеження може бути з успіхом застосована і в мережах 3G та 4G, у яких працюють більшість сучасних смартфонів, оскільки дефекти сигналу притаманні будь-якому радіопристрою.