Тенденції на ринку мобільного зв’язку

За інформацією видання Коммерсантъ-Украина, останнім часом українці користуються кількома сім-картками та частіше змінюють мобільних операторів.

За 2012 рік усі три вітчизняні оператори (Київстар, Астеліт та МТС) продемонстрували рекордне зростання кількості абонентів. У звіті за минулий рік компанія МТС-Україна повідомила, що її абонентська база становить 20,7 млн і зросла на 6,2%.

У свою чергу кількість абонентів Київстару збільшилося майже на 5%,до 26 млн користувачів. Астеліт (ТМ life:)) зріс на 14,4%, до 11,1 млн. У цілому кількість абонентів усіх трьох компаній за 2012 рік зросла на 7%, що перевершило показники останніх трьох років.

Аналітики пов’язують таку тенденцію з популярністю мобільних телефонів, що підтримують роботу двох сім-карток. Дослідження GfK Ukraine показують, що такі телефони популярні не лише у сегменті смартфонів, але й на ринку бюджетних моделей.

Кілька сім-карток дозволяють українцям заощаджувати на міжмережевих розмовах, які подорожчали. Останніми роками оператори пропонують користувачам дуже вигідні тарифи на внутрішньомережеві дзвінки та смс-повідомлення, натомість міжмережеві контакти не влаштовують операторів, адже у такому випадку доводиться платити конкурентам.

Втім, українці не прив’язуються до конкретного оператора, що спричиняє деяку нестабільність у фінансових показниках компаній. Так, за підсумками минулого року середній дохід з одного абонента у Київстару скоротився на 2%, а у Астеліту – на 3%. Прогнозується, що кількість сім-карт продовжуватиме зростати через прагнення абонентів мінімізувати витрати.