Торгівлю через інтернет скоро узаконять

За повідомленням ресурсу AIN.ua, нещодавно до Верховної Ради на розгляд був поданий законопроект, у якому пропонується урегулювати онлайн-торгівлю в Україні.

На сьогодні не існує жодного українського закону, який би регулював відносини між учасниками інтернет-ринку, попри те, що ця сфера розвивається надзвичайно динамічно.

До прикладу, за підсумками минулого року продажі техніки і електроніки через інтернет сумарно склали 5 млрд грн. Окрім техніки та електроніки українці найбільш активно купували онлайн одяг, книги і диски, косметичні засоби і дитячі товари.

Згаданий законопроект вперше вводить законодавче поняття електронної угоди. Над розробкою законопроекту працювали дев’ять депутатів та експерти ринку інтернет-торгівлі.  Документ вводить в обіг відповідну термінологію: електронна комерція, електронний товар, електронна торгівля, інтернет-магазин та низку інших.

Головною ж новацією є введення в обіг поняття електронної угоди, що передбачає дистанційне оформлення угоди між покупцем і продавцем за допомогою електронної пошти або ж заповнення електронної форми на сайті.

Засвідчити електронну угоду можна буде цифровим підписом або ж одноразовим ідентифікатором, який представляє собою літерно-цифровий код, який покупець отримує по мобільному телефону або по електронній пошті. Електронні повідомлення і документи у такій угоді можуть бути використані у якості доказів на суді.