Трудоголізм по-українськи

ОфісЗа результатами дослідження, проведеного порталом hh.ua, кожний другий українець, який працює в офісі, живе роботою, вважаючи себе трудоголіком. Наразі тенденція роботи у позаурочний час та у вихідні дні є дуже поширеною.

Майже половина опитаних працюють у вихідні, з них 18% проводять в офісних стінах майже кожні вихідні, а 28% − дещо рідше, але все одно виходять на роботу замість законного відпочинку. Найбільш зайнятими по вихідних виявилися працівники із найбільшою заробітною платою − топ-менеджери (59%), рідше – менеджери середньої ланки (50%). Лінійні працівники зазвичай використовують своє право на відпочинок – лише 20% з них іноді працюють у неробочі дні.

Така ж ситуація склалася щодо роботи у позаурочний час. Затримуються на своєму робочому місці 90% респондентів. Більшість (52%) з них практикує понаднормову роботу не менше одного разу на тиждень. Як і у попередньому випадку, найбільше затримуються на роботі керівники вищої та середньої ланок.
Свої думки у вільний час з роботою пов’язують 85% опитаних топ-менеджерів. Вони обдумують робочі питання як мінімум раз на тиждень.

Хоча й майже половина українських фахівців і вважає себе трудоголіками, але від роботи отримують задоволення далеко не всі. З них усього 14% назвали роботу основним джерелом задоволення у житті. Більшість респондентів на перше місце ставлять особисте життя та сім’ю. Цікаво, що своє особисте життя чоловіки цінують більше, аніж жінки. Розваги вважають головним задоволенням 20% опитаних чоловіків та всього 10% жінок.Трудоголік

25% усіх опитаних вважають, що живуть не лише заради роботи. А кожен п’ятий український офісний працівник не зміг відповісти, з чого складається його система життєвих цінностей.

Третина респондентів переконана, що трудоголізм не є негативним явищем. Вбачають зло у трудоголізмі 44% опитаних, а ще четверта частина не змогла дати оцінку. Більшість офісних працівників України визнають, що стали трудоголіками не з власної волі, а через те, що інакше вижити неможливо. За власним бажанням в офісі себе «прописали» 39% опитаних.

Цікаво, що на думку іспанських фахівців з Jaume I University, трудоголізм є серйозною психологічною проблемою, яка чинить негативний вплив не лише на емоційну сферу, але й на фізичне здоров’я працівників.