Прогноз: ціни на землю у 2013 році впадуть

За інформацією журналу «Деньги», у наступному році очікується подальше падіння цін на землю, а також поступове вдосконалення процедури купівлі-продажу земельних ділянок. До таких висновків дійшли експерти земельного ринку, учасники круглого столу «Новий стан ринку землі: на що очікувати після 1 січня 2013 року».

Так, фахівці впевнені, що перенесення дати відміни мораторію на продаж с/г земель не змінить орендні ставки таких земель, а також не вплине на тіньовий оборот сектору.

У повідомленні журналу відзначається: «На думку учасників круглого столу, наразі ринок землі демонструє впевнене перевищення пропозиції над попитом в усіх сегментах, саме тому у 2013 році очікується зниження цін на ринку».

Окрім цього, прогнозується, що спрощення процедур реєстрації прав на земельні ділянки, що відбудеться з 1 січня наступного року, несуттєво вплине на рівень цін та їх ліквідність.

Незважаючи на очікуваний запуск Земельного кадастру, чимало часу займе робота з наповнення його інформацією про розташування ділянок, їх межі та інші фізичні параметри. При цьому витрати на деталізацію ділянки значно перевищують витрати на саму процедуру перереєстрації прав власності.

Щодо кредитування купівлі землі, гравці ринку дуже сумніваються у його відродженні. Наразі українські банки не видають подібних кредитів, адже кредитні ресурси є дорогими. У той же час, отримати кредит (нецільовий) можна під заставу ліквідної комерційної чи жилої нерухомості.