ТВ-реклама потрапила під скорочення

Нещодавно до Верховної Ради України був поданий законопроект, згідно з яким пропонується скоротити тривалість реклами на телебаченні.

Передбачається, що частка рекламних повідомлень на одну годину фактичного мовлення не перевищуватиме 15%. Під час виборів частка має становити не більше 20%. Так, наразі цей показник знаходиться на рівні 20% і 25% відповідно.

Окрім того, цей законопроект передбачає заборону переривання рекламою і будь-яким редакційним, інформаційним або ж авторським матеріалом кіно- і телефільми, але за умови, що їх тривалість більша аніж 70 хв.

Якщо ж тривалість фільму складає від 70 до 90 хв, то його трансляцію можна буде перервати рекламним повідомленням лише один раз, за умови тривалості більше 90 хв – двічі, щоправда за умови, що опісля останньої перерви фільм продовжуватиметься щонайменше 20 хв.

На сьогодні кіно можна переривати рекламою один раз, якщо його тривалість становить від 42 хвилин до 70. Від 70 до 90 хв – двічі. Фільми тривалістю більше 90 хв дозволено переривати щопівгодини за умови, що фільм після рекламного блоку триває ще 20 хв і більше.

До речі, днями стало відомо, що Кабінетом Міністрів узгоджено законопроект, що був розроблений у МВС, який передбачає демонтаж 90% рекламних конструкцій, що розташовані вздовж проїжджої частини, на мостах, на опорах дорожніх знаків і ліхтарів, на транспортних розв’язках, а також на відстані менше 10 метрів від доріг.