У 2013 очікується низький рівень інвестицій

ІнвестиціїЗа даними Центру ім. Разумкова, прогнозується, що обсяг інвестицій в економіку України в 2013 році не перевищить показник минулого року, тобто становитиме не більше 20% ВВП.

Очікується, що до 8,5 млрд доларів зросте дефіцит рахунку поточних операцій, а обсяг прямих іноземних інвестицій не перевищуватиме п’яти мільярдів доларів.

Василь Юрчишин, директор економічних програм Центру ім. Разумкова, зазначив, що у 2012 році рівень інвестицій знизився до кризового рівня, 18% ВВП.

При цьому за підсумками трьох кварталів 2012 61,2% склали кошти підприємств, а решта – кошти державного бюджету та кредити банків. Наразі інвестори зайняли вичікувальну позицію.

Також експерт зазначає, що у випадку збільшення мита інвестиційна привабливість України значно погіршиться, адже імпорт подорожчає і доступ українських товарів на зовнішні ринки ускладниться.

За даними Державної служби статистики, з січня по вересень 2012 року іноземні інвестори вклали в економіку України 4,3 млрд прямих інвестицій, що становить на 8,9% менше, аніж за аналогічний період 2011 року.

За цей період інвестиції надходили з 129 країн. Основними ж інвесторами залишаються Кіпр, Німеччина, а також Нідерланди та Російська Федерація. Кіпр інвестував 15,1 млрд дол., Німеччина – 7,4 млрд, а Нідерланди – 5 млрд.

Обсяг іноземних інвестицій в промисловість України становить 16,9 млрд доларів, що дорівнює 32% загального обсягу, а у фінансовий сектор – 15,7 млрд (29,8%).