У єврозоні впали ціни на житло

За повідомленням ресурсу КоммерсантЪ, в єврозоні індекс цін на житло (як на первинному, так і на вторинному ринках) впав до 7-річного мінімуму. Такий показник оприлюднив Європейський центральний банк.

Цей показник дуже відрізняється для різних країн єврозони, що є ознакою макроекономічного дисбалансу у регіоні, наслідком якого є безробіття і дефіцит бюджету. До прикладу, в Іспанії ціни на житло впали до рівня 2003 року, а в Ірландії – до рівня 2000 року.

У середньому по єврозоні ціни досягли семирічного мінімуму і, швидш за все, падіння прогресуватиме і далі.

Разом з тим, у Німеччині ціни на житлову нерухомість зросли до десятирічного максимуму. Тут порівняно невеликий відсоток жителів мають власне житло – менше 50%. На той час як в Іспанії 80% населення мають своє житло, а на Кіпрі − 77%.

Втім німецький бум на ринку нерухомості, що бере свій початок з великих міст, відображає бажання населення вигідно вкласти заощадження в умовах низьких відсоткових ставок. Також зростанню цін на нерухомість сприяє старіння німецької нації, адже тут купують житло здебільшого у зрілому віці.

В Австрії також історично склалося так, що невеликий відсоток населення має власне житло − ціни тут зросли до 12-річного максимуму.

За повідомленням агентства Bloomberg, у Лондоні в другому кварталі середня вартість елітного житла вперше перевищила 2 млн фунтів стерлінгів, що становить $3 млн. У цілому середня вартість будинків у найпрестижніших лондонських районах зросла трохи більше аніж на 9% за 12 місяців по червень поточного року.