У травні інфляція в Україні пришвидшилася

Згідно з повідомленням Держстату, у травні цьогоріч інфляція в Україні порівняно з попереднім місяцем пришвидшилася до 3,8%. У річному ж вираженні (до травня 2013 року) показник інфляції становив 10,9%.

Зростання споживчих цін у травні (порівняно з квітневим показником) також дорівнювало 3,8%, з урахуванням тимчасово окупованої території АР Крим. Від початку року ріст споживчих цін становив 10,6%. Продукти харчування здорожчали на 3,7% і 12,9% відповідно.

У повідомленні йдеться, що у травні порівняно з квітнем найбільше здорожчала плата за природний газ (на 62,8%). Ціна на фрукти зросла на 10,4%, цукор здорожчав на 7,3%, а риба і рибні продукти зросли в ціні на 6,5%.
У травні зниження цін було зафіксоване тільки на яйця і молоко − на 6,7% і 2,1% відповідно.

У квітні інфляція в країні порівняно з березнем 2014 становила 3,3%, пришвидшившись у півтора рази порівняно з попереднім місяцем. А у річному вираженні інфляція зросла до 6,4%. За 2013 рік в Україні споживчі ціни зросли на піввідсотка.

Що стосується рівня інфляції за підсумками 2014-го року, однозначної думки експертів немає. Так, влада прогнозує показник на рівні 12-14%, а МВФ − до 16%. На думку Олександра Жолудя, старшого аналітика по економічним питанням Міжнародного центру перспективних досліджень, цьогоріч інфляція в Україні досягне позначки у 15,5%.

Аналітики МЦПД прогнозують подальший ріст цін у країні як результат здорожчання палива, підвищення тарифів на газ, а також на інші ресурси.