91% українських молодих фахівців бажають працювати за кордоном

працівникиСеред кваліфікованих українських фахівців, які мають вищу освіту, 91% задумуються над роботою за межами України. Серед основних причин – нестабільна економіка та політична ситуація у країні.

Згідно з результатами опитування, проведеного у листопаді 2012 ресурсом hh.ua, серед охочих виїхати на трудову міграцію за кордон не лише студенти, але й фахівці віком 30 років. Вони висловлюють впевнене бажання емігрувати у європейські країни, Штати або ж Канаду.

Опитування проводилося серед зареєстрованих користувачів ресурсу. Учасниками опитування стали 5017 респондентів, серед яких чоловіки становили 60%, а жінки – 40%. Середній вік опитуваних становив 30 років. З учасників опитування 77% мають закінчену вищу освіту, 11% – незакінчену вищу.

Серед респондентів 48% висловлюють серйозні наміри виїхати з країни, а 43% молодих фахівців допускають таку можливість. Серед опитаних лише чотири відсотки не планують виїжджати з країни на роботу, а 5% мають намір скористатися навчанням за кордоном як трампліном для подальшого працевлаштування.

Найбільшою популярністю у планах майбутніх мігрантів користуються країни Західної Європи (63%), США та Канада (42%). 1/5 респондентів бажають виїхати до Австралії, а 14% – у Росію, а 16% взагалі неважливо куди, аби були хороші умови. Країни Азії набрали 8% симпатій, Південної Америки – 5%, Африки – 3%.

Серед причин, з яких вони не хочуть працювати в Україні, 72% опитаних назвали відсутність хорошого майбутнього для себе і своїх сімей, 44% обрали низьку заробітну плату, 41% – відсутність умов для професійної реалізації, 34% респондентів заважає політична ситуація.

Також чималу увагу молоді українські фахівці приділяють вікові: 40% впевнені, що виїхати за кордон найпростіше у молодому віці, без сім’ї; 15% вважають, що найкращий спосіб емігрувати – використати можливість навчання за кордоном. Ще 9% відповіли, що найкраще виїхати молодими, але вже із сім’єю. 36% вважають, що сім’я і вік не мають істотного значення для виїзду.