Україна обирає шлях інноваційного розвитку?

Днями урядовий комітет схвалив Стратегію розвитку високотехнологічних індустрій для України до 2025 року, повідомляє Мінекономрозвитку. Ця стратегія сприятиме поширенню в Україні інновацій і високих технологій, що дозволить зменшити технологічне відставання і змінити вектор української економіки – від сировинного до інноваційного, пише ubr.ua. Невдовзі документ буде передано на розгляд до Кабміну.

Вже зараз Україна має майже всі інститути для інноваційного розвитку: наукові і технологічні парки, бізнес-інкубатори, венчурні фонди, центр трансферу технологій, технологічні кластери тощо. Втім, їх діяльність не має системного координування, тож цю проблему вирішили подолати за допомогою Стратегії.

Як зазначив Степан Кубів, перший віце-прем’єр-міністр України, до Стратегії увійшли програми, що сприятимуть інноваційному розвитку України, серед яких: популяризація застосування високих технологій серед молоді; створення Офісу розвитку інновацій, що займатиметься підтримкою інноваційних проектів; залучення світових технолідерів до проведення досліджень, розвитку виробництва і створення робочих місць в Україні тощо.

Завдяки ефективному впровадженню новітніх технологій Україна в середньостроковій перспективі може стати осередком розвитку інновацій.

До речі, як заявив Давид Стулик, прес-аташе Представництва ЄС в Україні, безвізовий режим надасть українській економіці поштовх до активного розвитку, адже бізнес зможе вийти на європейські ринки. Експерт зазначив, що підприємці України найактивніше скористаються перевагами безвізового режиму, який пов’язаний із зоною вільної торгівлі. А бізнес-контакти сприятимуть посиленню зв’язків між Україною і Європою, що допоможе Україні зростати економічно.