Україна стала менш конкурентоспроможною

За підсумками рейтингу глобальної конкурентоспроможності IMD World Competitiveness Yearbook 2017 (Швейцарія) Україна посіла 60-ту сходинку, втративши за рік одну позицію, пише ubr.ua.

Усього до рейтингу ввійшли 63 держави. Україна цьогоріч на 14 позицій відстає від результату Росії і на дві сходинки випереджає Монголію. Лідерство у новому рейтингу зберегли Гонконг і Швейцарія, а до трійки також потрапив Сінгапур, який випередив США.

Слід зазначити, що рейтинг складається на основі аналізу економічного стану країни, стану ділового середовища, ефективності влади і стану інфраструктури. Загалом кожна країна оцінюється за 333 критеріями.

Рейтинг складають щороку від 1989 р., він є результатом співпраці з дослідницькими організаціями по всьому світу.

До речі, Україна за рік перемістилася з 79 на 85 сходинку в рейтингу конкурентоспроможності, який складає Всесвітній економічний форум. У цьому рейтингу цьогоріч взяли участь 138 держав, а в роком раніше – 140.

Також стало відомо, що Україна опісля оцінки реформ комісією Світового банку може покращити свої позиції на 10 пунктів у рейтингу Doing Business-2018. Таку інформацію оприлюднив Максим Нефьодов, заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України.

Експерт зазначив, що цей рейтинг – один із основних, яким керуються інвестори, приймаючи рішення щодо інвестицій в економіку тієї чи іншої країни.

Очікується, що позиції України зростуть на основі спрощення процедури реєстрації власності земділянок, полегшення доступу до електромереж та ін. Нагадаємо, що Україна в Doing Business-2017 посіла 80-те місце зі 190.