Україна у дев’ятці найбідніших країн Європи

УкраїнаЗа рівнем купівельної спроможності населення Україна увійшла до дев’ятки європейських держав, які є найменш заможними. Такими є результати дослідження, яке провела компанія GFK. У ході дослідження були проаналізовані можливі витрати в поточному році у 42 країнах Європи.

У середньому кожен громадянин держав-учасниць на оплату послуг і товарів витратить у 2013 році 12,8 тисяч євро, а українці та жителі інших 8 держав, серед яких Польща та Білорусія, навіть менше, аніж четверту частину від цієї суми.

Найбільше можуть собі дозволити норвежці та швейцарці. Жителі цих країн можуть витратити вдвічі більше, аніж у середньому по Європі. Абсолютним же лідером за рівнем купівельної спроможності населення став Ліхтенштейн. Населення цього князівства становить усього 35 тисяч осіб, але кожен може витратити у 4 рази більше, аніж середньостатистичний європеєць.

Більше за середню суму можуть витратити жителі 16 європейських країн, жителі «старих» членів Європейського союзу. Аналітики GFK зазначають, що у руках половини жителів країн, що аналізувалися, сконцентровано більше 70% купівельної спроможності.

Поляки, найближчі західні сусіди України, у 2013 році витратять 45% від середньої суми по Європі, в той час як жителі Словенії – 81%, Словаччини – 60%, у Чехії – 58%.

Аналітики GFK відзначають падіння в рейтингу доходів та витрат громадян Греції та Іспанії через кризу в економіках цих держав. Та попри це жителі Іспанії зможуть витратити середньоєвропейську суму, а греки – на десять відсотків менше.

У десятку лідерів за рівнем витрат (не враховуючи чисельність населення) потрапили Німеччина, Франція, Великобританія, Італія, Іспанія, а також Туреччина, Голландія, Швейцарія, Польща та Бельгія.
Аналітики компанії GFK зазначили, що у 2013 році німці зможуть витратити 1, 6 трильйони євро, у той час як жителі Бельгії – 212 млрд євро, а поляки – 220 млрд євро.