Українська економіка досі не вийшла з кризи 2008

СтатистикаУкраїнська економіка наразі все ще не вийшла на рівень 2007 року, тому Україна є фактично єдиною країною у світі, яка не подолала наслідки кризи 2008-2009 років.

Як пише «Дзеркало тижня. Україна», Анатолій Гальчинський, екс-радник президента з макроекономічних питань (1994-2005) та екс-глава ради Національного банку України, стверджує, що пояснювати економічний провал країни складнощами кон’юнктури світової економіки як мінімум некоректно, адже Україна чи не єдина у світі не відновилася опісля кризи.

Згідно з даними Міжнародного валютного фонду, ВВП Сполучених Штатів у третьому кварталі 2012 року зріс на 2,5%, в Китаї – на цілих 7%. Показники Туреччини та Росії зросли майже на 3%, польський ВВП – на 1,4%. В цей же час в Україні показник впав на 1,3%. Валовий внутрішній продукт єврозони зменшився на 0,6%, в той час як українське промислове виробництво скоротилося на 4,2%, зазначає А. Гальчинський.

На думку експерта, країна має все необхідне, щоб ВВП зростав у результаті розвитку внутрішнього українського ринку, натомість галузь будівництва за підсумками 2012 року виявилася найбільш вразливою. Натомість асигнування будівництва об’єктів до Євро-2012 було занадто щедрим.

Згідно зі статистичними даними Державної служби статистики, український ВВП за третій квартал 2012 року впав на 1,3% порівняно з аналогічним періодом одинадцятого року. У першому ж кварталі зростання склало 2%, а у другому – три відсотки.