Українське автовиробництво перебуває у кризі

АвтоЗа минулий рік українські автовиробники випустили легкових автомобілів майже на 30% менше (69,7 тис. одиниць), аніж у 2011 році.

Лідери української автомобільної промисловості значно скоротили виробництво: Запорізький автомобільний завод на 33%, а «Богдан» на 41%. У Запоріжжі було зібрано 40 тисяч легкових авто, а у корпорації «Богдан» − 12 тисяч одиниць.

Зростання виробництва продемонстрував тільки «Єврокар», що випустив на 25% більше (14,5 тисяч авто), аніж у 2011 році. Такі дані повідомляє асоціація «Укравтопром». Автомобільне виробництво Кременчуцького автоскладального заводу скоротилося вдвічі, до 3,3 тис. авто.

Нагадаємо, що у 2008 році на Запорізькому автомобільному заводі було випущено 250 тисяч автомобілів, а на «Богдані» − фактично 90 тисяч одиниць, а на КрАСЗ та «Єврокарі» − біля 30 тисяч.

За словами Таїсії Шепетко, старшого аналітика компанії Dragon Capital, результати випуску українських автомобілів виявилися значно нижчими за прогнозовані (102 тисячі одиниць). Це пов’язано зі зменшенням обсягів реалізації автівок економкласу та водночас зі скороченням кредитів на покупку авто. Окрім того, після введення РФ утилізаційного збору значно знизилися обсяги експорту.

Але експерт прогнозує, що 2013 рік стане дещо приємнішим для автовиробників, і вони зможуть наростити до 13%, випустивши близько 80 тисяч одиниць. Але, попри цей прогноз, такий показник становитиме лише п’яту частину рекордного 2008 року.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що у минулому році найбільш популярною маркою на ринку нових автівок стала корейська Hyundai. Продажі цих легкових автомобілів становили 22,9 тис. одиниць.