Українські фахівці – за гнучкий графік роботи

ofisnyi-rabotnikЗа матеріалами дослідження, проведеного ресурсом hh.ua., переважна більшість українців хотіли б працювати за гнучким графіком. Нагадаємо, гнучкий графік роботи – це така форма організації праці, при якій працівник може сам регулювати загальну тривалість робочого дня, а також початок і закінчення роботи. Так, 95% опитаних воліли б працювати на таких умовах.

Серед респондентів 41% вдалося пропрацювати за гнучким графіком більше року, а 35% – кілька місяців. Популярним виявився також варіант поєднання роботи в офісі та вдома (34%), натомість працювати лише удома хотіли б лише 10%, адже, на думку респондентів, домашня атмосфера не сприяє продуктивності роботи.

У ході опитування українці визнали важливими ефективність робочого процесу та самостійність у його організації. Під ефективністю розуміється можливість працювати не коли потрібно, а у той час, коли працівник найбільш продуктивний. Цей показник виявився найважливішим плюсом гнучкого графіку роботи (69%). На другому місці серед принад такої організації праці – можливість вирішувати особисті питання, які досить складно вирішити у позаробочий час (63%).

Окрім того, гнучкий графік роботи є безболісним способом ефективно поєднати навчання та роботу. За попереднім дослідженням hh.ua., саме така робота є найпопулярнішою серед респондентів, які поєднують роботу з навчанням (34%).frilancer

Гнучкий графік роботи, на думку опитуваних, має також і негативні сторони. Так, 41% вважають, що робота за таким графіком може породжувати недовіру працедавця, ще 39% переконані, що він може порушити дисципліну у колективі. П’ята частина опитуваних побоюються втратити бонусні надбавки до заробітної плати та погіршити свої навички з самоорганізації. Але, попри це, більша частина не вважає, що гнучкий графік ускладнить комунікацію з колегами або ж знизить ефективність роботи.

Але дозволити гнучкий графік для персоналу не готова більшість українських працедавців. Так, половина опитаних відповіли, що працюють за звичайним графіком, лише 22% поділилися, що працюють у підходящий для себе час, адже найголовніше у їхній роботі – результат. Ще 28% зазначили, що хоча офіційно їхній день і нормований, але для певних працівників існують спеціальні умови.