Українські сонячні електростанції збільшать потужність?

За підсумками поточного року сумарна потужність українських сонячних електростанцій зросте на 1/5, до 1,2 ГВт, прогнозує Держагенція з питань енергоефективності і енергозбереження. Таку інформацію надав УНІАН Сергій Савчук, голова агентства, на міжнародній конференції щодо викликів і можливостей розвитку сонячної енергетики в Україні.

Експерт нагадав, що в 2016 році нових потужностей було 120 МВт, серед яких більшість – це сонячні електростанції. Очікується, що наприкінці 2017 року зростання сонячної генерації становитиме не менш 200 МВт. Станом на початок поточного року в Україні нарахували майже 1 ГВт потужностей генерації сонячної енергії.

Пан Савчук також зазначив, що сьогодні чимало українців цікавляться встановленням індивідуальних сонячних електростанцій на дахах своїх будинків. Так, наприкінці минулого року кількість індивідуальних сонячних електростанцій потужністю до 30 кВт зросла на 70%, а сумарна потужність збільшилася на 111%.

За перший квартал поточного року кількість сонячних електростанцій, встановлених населенням, зросла на 18%, а потужність – на 20%. Загалом по всій країні домогосподарствами встановлено 1300 таких електростанцій.

Станом на 15 травня цьогоріч частка генерації електроенергії із джерел, що відновлюються, становила лише 0,49%. Такими є дані компанії-оператора об’єднаної енергосистеми “Укренерго”.

До речі, китайська компанія Grand blue має намір збудувати в Червонограді (Львівська область) сміттєспалювальний завод, що прийматиме 320 тонн сміття щодоби і вироблятиме електричну і теплову енергію.