Українці активно цікавляться подіями фінансового ринку

фінансиЗгідно з дослідженням Київського міжнародного інституту соціології, 56,3% українців активно відслідковують події на фінансовому ринку держави.

Дослідження базувалося на опитуванні жителів різних міст щодо подій на фінансовому ринку, які їх зацікавили. У результаті виявилося, що 61% опитаних володіють інформацією про відкриття нових відділень банків, а 55% обізнані щодо зростання ставок за депозитами у гривнях.

51% чули про програму «Доступне житло під 3% річних». Майже сорок відсотків українців знають, що держава гарантовано повертає депозити у розмірі до 200 тис. грн. у випадку банкрутства банку. Щодо випуску казначейських зобов’язань в іноземній валюті – про це знають 24% учасників опитування КМІСу.

Найбільш значущими серед цих подій українці визнали гарантування повернення депозитних коштів та житлову програму. Також, на думку респондентів, найбільш важливі фінансові події України пов’язані з Національним банком (36,2% опитаних) і з комерційними банками (22 відсотки).

Майже 43% опитаних вважають, що комерційні банки є найактивнішими фінустановами, тому вони чинять найбільший вплив на загальну фінансову ситуацію у країні. Натомість біля 24% опитаних схиляються до думки, що найактивнішим, все ж, є НБУ.

Крім того, компанія «Ашманов і партнери» на основі пошукових запитів українців порівняла кількість звернень зі словом «депозит» та «кредит». Як виявилося, більшість українців цікавляться інформацією щодо кредитів (75%). Запити зі словом «депозит» ввели у рядок пошукових систем лише 35%.

Аналіз пошукових запитів також допоміг з’ясувати, що українці зберігають гроші у доларах (20%) та у золоті (16%). Ще 19 відсотків українців запитують у пошуковиків наступне: «У який банк покласти гроші на депозит», тож ці користувачі Мережі також зацікавлені у депозитах.

Найбільш популярними запитами щодо кредитів виявилися ті, що стосуються кредитів на квартиру (48%) та авто (31%). Цікаво, що кредитуванням власного бізнесу переймаються лише 1,7%. Також незначний інтерес українські користувачі виявляють до кредитів на будівництво, ремонт, відпочинок, лікування тощо.