Українці готові змінити комп’ютер на лопату

Як виявило нещодавнє опитування українських офісних працівників, проведене кадровим порталом hh.ua, більше половини респондентів висловили готовність залишити офісну роботу та реалізувати себе у роботі руками.

Дослідження виявило тенденцію, що чоловіки виявляють більшу готовність до такого кроку, аніж жіноча половина офісних працівників. Найбільш привабливою серед «ручних» робіт українцям видається фермерство.

Проблема офісної роботи полягає у тому, що не всі працівники можуть побачити реальний результат від своєї роботи, який можна «потримати у руках». Крім того, офісна робота, на думку респондентів, не є гарантією безпеки, особливо у випадку чергової кризи.

Отже, кожен другий працівник українських офісів згоден змінити офісне крісло на працю біля станка або у полі. Ще майже третина опитаних пішли б на такий крок лише у разі гострої необхідності. Лише 16% «білих комірців» категорично незгодні працювати фізично за жодних умов.

Українці вважають вміння працювати руками перспективним – кожен другий респондент вважає, що навички «ручної» роботи так чи інакше згодяться у житті. Четверта частина опитаних стверджує, що рукоділля, вирощування фруктів чи овочів, вміння готувати складні кулінарні страви можуть стати джерелом додаткового прибутку. А п’ята частина вважає, що робота руками допомагає протриматися під час кризи.

Найбільш популярними альтернативними роботами для українських офісних працівників виявилися такі: фермерство, садівництво та городництво. Цікавою тенденцією є те, що робота на землі приваблює також молодих офісних працівників, а не лише старшу вікову групу. Не менш популярним напрямом є й кулінарія – робота кухарем, кондитером чи пекарем. Ще 15% опитаних не проти працювати механіками або комплектувальниками.