Українці купують більше

Обсяги роздрібної торгівлі в Україні становлять більш аніж 298 млрд грн, повідомляє Держстат.

Від січня по травень оборот торгівлі вроздріб дорівнював 298 млрд грн, що на 7% перевищує показники аналогічного періоду минулоріч. Дані не враховують показники АР Крим і Севастополя, а також частини території Донбасу.

Найбільший приріст роздрібного товарообороту був зафіксований на Закарпатті (+22,2%), у Вінницькій області (+14,1%), Одеській (+12,2%), Сумській (+10%), а також на Львівщині, Київщині, Дніпропетровщині, Миколаївщині і Кіровоградщині. У столиці показник зріс на 8,9%.

Обсяг товарообороту вроздріб на тих підприємствах, що безпосередньо займаються роздрібною торгівлею, за звітний період становив майже 214 млрд грн, що на 6,9% перевищує аналогічний період 2016 року.

Також стало відомо, як українці купують онлайн. Про це йдеться в новому дослідженні компанії GfK Ukraine “Особливості доставки онлайн покупок”, пише ubr.ua.

Так, найчастіше українці в Мережі купують побутову техніку, електроніку, а також одяг. До ТОР-5 найпопулярніших категорій товарів також потрапили косметика і парфумерія, взуття, аксесуари і подарунки.

Аналітики компанії зазначили, що зросла кількість покупців, що купують на зарубіжних онлайн-майданчиках.

Цікаво, що більшість покупців в Мережі обирають ті магазини, що можуть запропонувати найнижчі вартість доставки. Не менш важливою є швидкість доставки, а також можливість відслідкувати посилку і перевірити товар перед оплатою.

Також більшість покупців частіше обирають доставку товарів кур’єром додому або в офіс.