Українці працюють в обідню перерву

Як з’ясували аналітики Міжнародного кадрового порталу hh.ua, 95% українських офісних працівників хоча б раз були змушені працювати в обідню перерву. Без перерви взагалі працюють 17% працівників в офісах, а перерва кожного другого працівника триває менше години.

Спеціалісти порталу пояснюють таку ситуацію пробілом в українському законодавстві, за яким максимальна перерва на обід може тривати дві години, а ось мінімальний час для перерви не затверджено.

Опитування показало, що найчастіше обідню перерву ігнорують менеджери вищої ланки. Менше години на перерві проводять 37% респондентів, а ще 45% мають годину для прийому їжа та відпочинку. Цікаво, що всього 19% українських працівників під час обідньої перерви покидають стіни офісу, 37% віддають перевагу відходити недалеко від офісу, а 44% поєднують ці дві стратегії.

Всього 5% офісних працівників відповіли, що їм ніколи не доводилося працювати під час обідньої перерви. Серед причин, що не дають працівникам відпочити першість посідає термінова робота − 50% або ж її великий обсяг − 40%.

Тільки 2% не люблять обідати і не використовують виділений для обіду час за призначенням. 6% українців вважають, що робота під час обідньої перерви може бути підставою для того, щоб залишити своє робоче місце раніше, але кожен п’ятий співробітник, що не використовує свій час на відпочинок, робить це за вказівкою керівництва.

Чим же займаються українці в обідню перерву? Як виявилося, 64% працівників ідуть обідати, кожен третій – прогулятися, а кожен четвертий працівник вирішує свої справи на робочому місці. Спілкуванню з колегами під час обідньої перерви присвячують час 24%, натомість 22% зателефонують друзям чи рідним.