В Україні відкрився перший аграрний кластер

Нещодавно в Україні з’явився перший агрофудкластер – Agro Food Cluster Kharkiv, що об’єднав виробників і переробників аграрної продукції Харківщини. Головною метою кластеру є виведення продукції регіону на нові ринки, повідомляє ubr.ua, посилаючись на Інтерфакс-Україна.

Серед інших задач Agro Food Cluster Kharkiv – захист місцевого агроринку, допомога в отриманні додаткової вартості, а також трансформація ринку від сировинного до переробного.

Кластер створений зі ініціативою виробників і переробників с/г продукції, а також компаніями, що працюють у суміжних галузях – складування, логістики, продажів і правового захисту.

Кластер відрізнятиметься від звичайних асоціацій виробників сільгосппродукції спільними проектами компаній, що будуть ставити за мету отримання доданої вартості продукції.

До речі, за перше півріччя поточного року сальдо зовнішньої торгівлі України агропродукцією зросло на 28% порівняно з даними за аналогічний період минулого року.

За звітний період експортували агропродукції на суму 8,7 млрд дол., що більше за минулорічні показники на 28,1%, а сума імпорту дорівнювала 2 млрд дол (+1,2%).

У загальній структурі експорту з України частка агропродукції зросла з 40,8% у першому півріччі минулоріч до 42% в 2017 році.

Найактивніше експортували продукцію рослинництва (+24,5%), жирів та олії (+35,6%). Провідним продуктом, за рахунок якого відбувається нарощення поставок, залишається соняшникова олія.

Що стосується поставок готових харчових продуктів, вони зросли на 33,6% здебільшого за рахунок експорту цукру і солодових екстрактів.