Від чого залежить зарплата айтішника?

За результатами зарплатного опитування компанії DOU, середній вік представника галузі IT складає 26,7 років, а досвід роботи – трохи більше 3 років.

З’ясувалося, що за рівних умов праці кожен додатковий рік досвіду збільшує прибуток українського IT-працівника майже на 20%, що у числовому вираженні у середньому становить $200.

Втім аналітики зазначають, що багато залежить від посади айтішника. Як виявилося, спеціалістам QA додатковий рік досвіду у середньому приносить +30% до зарплати, хоча зарплати цих фахівців нижчі, аніж у розробників. До прикладу, Software Engineer середньої ланки отримує всього +16%.

У деяких сегментах IT-працівники, які задовго працюють в одній і тій самій компанії, щороку втрачають додаткові 1,5% до зарплати, які б вони отримали при зміні компанії.

Також дослідження виявило, що на зарплату айтішника не впливає освіта, але важливим є знання англійської мови. До прикладу, перехід від рівня “нижче середнього” на “середній” додає до зарплати працівника 10%, а перехід на наступний рівень – 8%. Апгрейд до рівня “Advanced” дарує додаткові 7%.

Цікаво, що зміна місця роботи зі Львова на Київ може принести надбавку у розмірі 24%. Таку саму суму пропонують внутрішнім трудовим IT-мігрантам при переїзді з Харкова, +14% – з Одеси.

Розмір штату середніх і великих IT-компаній (50-1000 чол.) здебільшого не впливає на зарплати працівників, але відчутно менше отримують ті, хто працює у невеликих компаніях зі штатом менше 10 або 10-50 працівників.

В опитуванні узяли участь 4200 чол.