Вибір автомобіля: компроміс між надійністю та економічністю

Основними факторами, якими керуються люди при виборі автомобіля є його ціна, надійність та економічність. Як правило, дешевий автомобіль є менш надійним та економічним, хоча і дорога автівка не обов’язково буде еталоном. Ми спробували з’ясувати, які ж автомобілі сьогодні є найнадійнішими та найбільш економними.

Американська компанія CarMD, основною спеціалізацією якої є діагностичне обладнання для автомобілів, провела дослідження, метою якого було визначити найнадійніші автомобільні марки останнього десятиліття. Рейтинг базується на співвідношенні частоти появи несправностей та популярності тієї чи іншої моделі автомобіля.

Лідерами рейтингу є японські автомобілевиробники. На першому місці компанія Toyota – автомобілі саме цієї марки на сьогодні є найбільш надійними у світі. На другому місці по надійності знаходиться компанія Hyundai. Зазначимо, що автомобілі саме цієї марки були найпопулярнішими серед українців минулого року.

Замикає трійку лідерів німецький концерн BMW. При чому, вартість ремонту баварських автомобілів буде дорожчою, ніж у конкурентів, які посідають перші місця рейтингу.

До рейтингу лідерів також потрапили Honda, Volkswagen, Nissan, Kia, General Motors, Ford та Chrysler.

Якщо ж говорити про надійність окремих агрегатів, зокрема двигунів, то за рейтингом бюро Warranty Direct до першої трійки потрапляє все та ж Toyota, яка поступається лише двигунам Honda і, як не дивно, випереджає Mercedes. Аутсайдерами рейтингу надійності двигунів стали німецькі виробники Audi, BMW and Volkswagen.

Щодо найбільш економічних автомобілів, то безперечними лідерами тут є гібриди, зокрема Honda Insight та Toyota Prius. Однак дані моделі є не особливо популярними в Україні, то ж ми вирішили зупинитись на моделях, які зустрічаються на наших дорогах значно частіше.

Так, чи не найекономнішими на сьогоднішній день є французькі близнюки Peugeot 107 і Citroen C1, які витрачають всього 4,6 літра палива на 100 кілометрів. При чому ці дані стосуються змішаного циклу і цілком ймовірно, що на трасі з хорошим покриттям витрата палива цими автомобілями буде ще меншою.

Не набагато більше “з’їдає” кореєць Kia Cee’d – 4,7 літра на 100 кілометрів все в тому ж змішаному циклі. Замикає трійку найбільш економних автомобілів Skoda Fabia New – 4,8 л/100 км.

До рейтингу найбільш економних автомобілів також потрапляють Volkswagen Golf Plus 1.9 TDi та Hyundai Getz, які споживають по 5,4 та 5,5 літра на 100 кілометрів відповідно.

Як не дивно, але найбільш надійні у світі автомобілі Toyota не є найбільш економічними і вже точно не найдешевшими. Тож вибір нового автомобіля серед десятків схожих моделей є досить складним, а знайти логічний компроміс по ціні, надійності та економічності надзвичайно складно.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.