Виконання будівельних робіт в Україні скоротилося

Як повідомляє Державна служба статистики, за підсумками січня-травня поточного року виконання будівельних робіт в Україні скоротилося на 17,8% (до 18,2 млрд грн) порівняно з періодом січень-квітень 2012 року.

За підрахунками Держслужби, виконання будівельних робіт в Україні у травні поточного року, порівняно з аналогічним періодом минулого, впало на 29,1%, а якщо порівнювати з квітнем 2013 року – падіння склало 4,2%.

Також повідомляється, що нове будівництво, технічне переозброєння і реконструкція сумарно склали 83,7% від загального обсягу виконаних будівельних робіт, а поточний і капітальний ремонти − 7,5% і 8,8% відповідно.

Якщо розглядати обсяг будівництва у столиці, тут за 5 місяців поточного року будівельних робіт було виконано на 4,014 млрд грн, що становить 22,1% від усіх робіт. Це на 26,4% менше, аніж за аналогічний період 2012 року. У Донецькій області обсяг будівельних робіт впав на 23,3% (на 2,28 млрд грн) порівняно з аналогічним періодом минулого року.

До речі, нещодавно стало відомо, що від початку серпня поточного року оцінка майна провадитиметься лише за наявності спеціального сертифікату, що, швидш за все, спричинить неабияке подорожчання послуг з проведення оцінки.