Як лікувати трудоголізм?

В наш час трудоголізм – явище поширене. Трудоголіками називають людей, які не можуть забути про роботу, навіть у вільний час вони обирають працю, а не відпочинок. З одного боку, це позитивна якість. Діяльні люди майже завжди досягають усіх поставлених цілей, а в робочому колективі цінуються як першокласні спеціалісти. Однак інша сторона трудоголізму – це фізичні та психічні розлади, що завдають проблем як самому трудоголіку, так і його оточенню.

Від постійної роботи організм виснажується, людина стає дратівливою, сприйнятливою до різних захворювань. Особливо страждають суглоби, кістки, кровоносна система, серце. Можуть утворюватися тромби, що провокують інсульти. Концентрація на роботі, якій віддаються всі сили, погано впливає на соціалізацію трудоголіка, в нього майже не залишається часу та сил на свою родину та друзів. Тож як знизити негативні впливи трудоголізму?

1. Медичні рекомендації

Для підтримування здоров’я трудоголікам варто приділяти особливу увагу розпорядку дня та харчуванню. Виділяйте на сон не менше шести-восьми годин, старайтеся харчуватися корисною їжею, вживайте вітаміни для підвищення імунітету. В додаток до цього, трудоголікам слід частіше проходити медичний огляд та дослухатися порад лікарів. Це не тільки дозволить продовжити життя, але й правильно розставити пріоритети відносно роботи.

2. Чіткий план роботи

Закони виробництва розповсюджуюся і на професійну діяльність. Наприклад, ніхто не стане саджати 10 гектарів кукурудзи, якщо потрібен тільки 1. Так само і у вашому професійному житті, не варто присвячувати роботі більше часу, ніж це необхідно насправді. Навіщо затримуватись на роботі на зайву годину-іншу, якщо робочий день регламентовано на 8 годин, а не на 10? Чи буде від цього комусь реальна користь? Невже хтось постраждає від того, що ви закінчите працювати вчасно? Якщо робота пов’язана з нормами виробітку, то робіть планування на день чи тиждень, з урахуванням годин на відпочинок і притримуйтесь його.

3. Час на себе і на близьких

Старайтеся знаходити більше часу для спілкування з родиною. Знаходьте час і на посиденьки з друзями. Зовсім не обов’язково розпорошувати свою енергію на широке коло знайомих, достатню енергетичну віддачу ви так не отримаєте. Для початку віддавайте свій час лише найріднішим людям, тим, спілкування з якими подарує вам відчуття тепла та щастя. Проводьте трохи часу і наодинці з собою, але без роботи. Знайдіть хобі, яке зробить вас щасливішим.

4. Робота для задоволення

Існує думка, що трудоголіки отримують задоволення від будь-якої роботи, що для них найважливішим є процес, а не вид роботи. Однак це не так. Якщо виконання певної роботи приносить негатив, потрібно уникати таких занять. Адже негатив може трансформуватися на різні сфери вашого життя, навіть проявитися фізичним болем. Результати такої праці не варті зусиль, що на неї витрачаються. Концентруйте свою енергію лише на тій роботі, що приносить вам радість, задоволення. Пам’ятайте, робота не має бути важкою та рутинною і в жодному разі не повинна бути єдиним сенсом вашого життя.

Консалтинг в Україні (с) Розміщення статті або її перекладів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.