Як написати прес-реліз?

Прес-релізНовачки у сфері піару часто стикаються з відсутністю необхідного досвіду у написанні прес-релізів компаній. “Консалтинг в Україні” підготував кілька порад щодо того, як написати ефективний прес-реліз.

Прес-реліз − це документ, що містить інформацію для ЗМІ і відправляється журналістам з метою подальшої публікації новини на основі прес-релізу. Тобто, прес-реліз повинен містити таку новину, яка може зацікавити засоби масової інформації.

Перш за все, потрібно запам’ятати, що для написання прес-релізу обов’язково потрібен інформаційний привід. Приводом може бути оновлення асортименту товарів, ребрендинг, зміна упаковки, проведення компанією маркетингових акцій, участь у заходах, конкурсах, благочинних заходах, проведення компанією конкурсів, отримання премії тощо.

Стандартна структура прес-релізу складається з таких складових:
1. заголовок (за потреби з підзаголовком).
2. Лід (перший абзац, що містить ключову інформацію).
3. Основна частина, у якій розкриваються додаткові факти.
4. Контакти піар-менеджера та компанії.
5. Коротка довідка про компанію, її діяльність.

Прес-реліз обов’язково пишеться на фірмовому бланку з логотипом. Лід прес-релізу повинен містити відповіді на такі питання: Хто? Що? Коли? Чому? У прес-релізі може бути коментар ключової особи фірми (директора, замісника директора).

Необхідно мати на увазі, що мало хто з журналістів має змогу ознайомитися з прес-релізом у повному обсязі, адже щоденно до них надходять сотні прес-релізів різних компаній. Саме тому заголовок прес-релізу повинен зацікавлювати з перших слів.

Рішення про публікацію новини приймають журналісти та редактори ЗМІ, тому змусити опублікувати прес-реліз не можна. Для комерційних прес-релізів існує спеціальний рекламний розділ, у якому розміщення зазвичай відбувається на платній основі.

Особливо привабливими для журналістів є нестандартні маркетингові акції компаній, конкурси з відчутним призовим фондом. Випуск нового товару може бути цікавим для журналістів галузевих видань, тому розсилати новину вузької тематики часто безсенсово у суспільно-інформаційні ЗМІ.

У більшості випадків журналісти онлайн ЗМІ не мають достатньо часу, щоб опрацювати текст прес-релізу, тому напросто копіюють його найцікавішу частину та публікують. Перед відправкою документа кілька разів перечитайте текст, виправте неточності, усуньте орфографічні та граматичні помилки, інакше вони можуть потрапити в публікацію.

Корисними будуть навички написання прес-релізу для журналістів, яких плануєте запросити на захід, організований компанією:

Також вас може зацікавити відеоматеріал “Як написати геніальний рекламний текст”: