Як навчитися керувати стресом

Стрес переслідує не лише представників бізнесу, але й більшість офісних працівників, особливо тих, які працюють у режимі багатозадачності. Психолог Шерон Мелнік, автор книги “Успіх у стресовій ситуації” дає кілька дієвих порад, як залишатися максимально зібраним та спокійним у найскладніших обставинах.

Перш за все, необхідно чітко розставити пріоритети і визначити, які справи є першочерговими, а які можуть зачекати. Щоб зробити це ефективно, автор радить час від часу аналізувати свої справи і складати список − від найважливішого до менш важливого. Таким чином у стресовій ситуації вам буде зрозуміліше, на яку справу спрямувати свої зусилля.

Дієвим кроком задля уникнення стресу є “точкове” фокусування на кожній з частин роботи, а не одночасна робота над купою задач. Автор стверджує, що попри поширену думку, що багатозадачність=ефективність, насправді ефективність роботи падає, коли наша увага розсіюється.

Зазвичай протягом дня нас постійно відволікають повідомлення на електронну пошту, соціальні мережи, телефони, всеможливі месенджери. Це призводить до серйозної втрати часу.

Так, згідно зі статистикою, офісний працівник відволікається як мінімум сім разів на годину протягом робочого дня, тобто втрачає близько 2 годин часу на порожнє спілкування. Саме тому з метою максимальної концентрації на тій чи іншій задачі слід по можливості обмежувати доступ до себе. Втім, не забувайте попередити колег, а у деяких випадках і керівництво, якщо ви зникаєте зі зв’язку.

Також визначте, на що ви розпорошуєте свій час протягом робочого дня. Ви проглядаєте соцмережі? Безцільно шукаєте щось в інтернеті? Спробуйте з’ясувати, навіщо ви це робите. Якщо вдасться зрозуміти причини, ви краще розподілятимете свій час, уникаючи авралу і стресу на роботі.