Як навчитися презентувати себе?

Вміння гідно презентувати себе стає у нагоді не лише при проходженні співбесіди на роботу, але й у багатьох інших ситуаціях: при переговорах з клієнтами та діловими партнерами, при проведенні презентацій, спілкуванні з колегами і начальством тощо.

Погодьтеся, оточуючі більше прислухаються до активної і впевненої людини, аніж до того, хто соромиться і говорить невиразно, тремтить перед публікою. У щоденних життєвих ситуаціях навики самопрезентації допомагають досягнути бажаного, отримати нові знайомства і почуватися впевнено.

Та що ж робити, якщо ви від природи доволі сором’язлива людина, якій складно розповідати про себе та свої досягнення? “Консалтинг в Україні” підготував для вас кілька корисних порад, які допоможуть вам ефективно підготуватися до самопрезентації. Розглянемо ситуацію з працевлаштуванням.

1. Перш за все, необхідно продумати, що ви можете розповісти про свої навики і досягнення менеджеру з підбору персоналу. Для цього під час підготовки до співбесіди занотуйте, що ви можете додати до пунктів вашого резюме. Втім, не слід вдаватися до несуттєвих дрібниць. Дізнайтеся, які питання не слід задавати на співбесіді.

Пам’ятайте, що самопрезентація не повинна бути довгою − 2 хвилин буде достатньо. Якщо ви молодий спеціаліст, можна розпочати свою історію з вибору професії та закінчити інформацією про те, чому ви хочете працювати у даній компанії.

2. Не забувайте про пози, жести, міміку: не ховайте очі, руки до кишень, уникайте занадто напружених поз та “кам’яного” виразу обличчя. Легка посмішка, невимушеність мовлення та гідний зовнішній вигляд здатні розташувати до себе навіть найсуворішого рекрутера.

Якщо ви претендуєте на серйозну посаду, не забувайте про можливість стресового інтерв’ю. Якщо менеджер з підбору персоналу задає вам питання різким тоном, ставить “незручні” питання особистого характеру − швидш за все, вас випробовують стресовим методом. Тут важливо не розгубитися − крапля гумору та відсутність паніки допоможуть вам гідно пройти бесіду.

3. Звичайно, найкращою практикою для “відточення” навиків самопрезентації є живі життєві ситуації, адже тренування перед дзеркалом − заняття однобічне. Щоб стати більш впевненим, не відмовляйтеся від проходження співбесід у різних компаніях. Після проходження кількох співбесід ви сприйматимете їх простіше і вже не будете почуватися напружено.

Сподіваємося, ці поради допоможуть вам навчитися презентувати себе. “Консалтинг в Україні” щиро бажає вам впевненості та успішного працевлаштування!