Як не варто просити про підвищення зарплати: 7 основних помилок

Розмова про підвищення – річ тонка, готуватись до неї потрібно не тільки морально. Слід також врахувати і попередити всі можливі помилки, яких ви можете припуститися під час розмови.

Журналіст Forbes.com Лора Шин разом з консультантом з працевлаштування Робом Хеллманом виокремили 7 основних помилок, яких найчастіше припускаються охочі до підвищення заробітної платні. Щоб переговори на цю делікатну тему не тільки не завершилися відмовою, але й не стали причиною погіршення ваших відносин з керівництвом, пропонуємо ознайомитися зі списком того, що не варто робити.

1. Просити про підвищення в невдалий час

Коли компанія намагається скоротити витрати, рахуючи кожну копійку, звертатися з проханням про підвищення заробітної плати – вкрай нерозумно. Спробуйте поставити себе на місце боса і подумайте, чи зможе він виділити екстра кошти для заохочення працівників саме в цей період року. Але що робити, якщо компанія начебто переживає не найкращі часи, але ви бачите, що когось підвищили, і не знаєте, як попросити про прибавку і для себе? Спробуйте бути делікатним.

Скажіть шефу: «Я знаю, що зараз скорочуються бюджети, але також бачу, що отримую значно менше  порівняно з іншими працівниками. Не знаю, як ви вирішите зараз, можливо краще повернутися до цієї розмови через півроку?» Але зауважте для себе одну річ: під час кризи компанії нерідко зменшують заробітну платню одним співробітникам, щоб підвищити іншим, більш цінним кадрам. Якщо ви впевнені, що таким і являєтесь для своєї компанії, то сміливо йдіть на розмову з шефом.

2.  Просити про підвищення, не досягаючи затребуваних очікувань

Претендувати на підвищення заробітної платні можна тільки тоді, коли ви впевнені, що повністю виправдовуєте всі сподівання, покладені на вас компанією. Якщо нещодавно ви припустилися в роботі якоїсь помилки, навряд чи можна очікувати, що після вашого прохання вас підвищити, шеф цього не пригадає. Варто перечекати до тих часів, коли продуктивність вашої праці буде на найвищому рівні.

3. Не враховувати зайнятість боса

Якщо сьогодні, або навіть весь останній тиждень ви спостерігаєте, що ваш керівник знаходиться ледь не на межі зриву від кількості термінової роботи, то зачекайте. Навряд він адекватно зреагує на прохання, в кращому випадку, він не забуде про це і відкладе у довгу шухляду. А в гіршому – ви станете для нього скалкою в оці.

4. Жалітися на скиглити

Ні в якому разі не варто починати своє звернення з того, що ви працюєте більше за усіх, гнете спину, постійно затримуєтеся на роботі, так що не залишається навіть часу на сім’ю і  т.д. Коли просите про підвищення, то не вдавайтеся до емоційного пресингу: жодних «я такий втомлений», «я такий завантажений», навіть жодних «я-я-я-я». Тільки факти та цифри. Аргументи повинні стосуватися ваших досягнень, успіхів і того, яка зарплата відповідає продуктивності такого рівня. Можна попередньо провести моніторинг сайтів по пошуку роботи або розпитати колег з інших компаній.

5. Вплутувати своє особисте життя

Якщо ваш основний аргумент про підвищення стосується того, що ви узяли кредит чи іпотеку і вам важко розраховуватися, або того, що в вашій родині скоро з’явиться дитина, чи того, що хтось з родичів захворів – навіть не пробуйте підійти до боса. Ваше особисте життя ніяк не стосується компанії. Ви отримаєте додачу до зарплатні тільки тому, що заслуговуєте, а не тому, що  вам раптово потрібні додаткові  гроші.

6. Поводитися зухвало

Багато хто  підіймає питання підвищення зарплати з ображеного «я не отримую того, що заслуговую!» Такого робити не варто. Якщо ви цілком впевнені, що заслуговуєте на більшу платню, просто покажіть цифрові показники вашої продуктивності, якщо ними можна пишатися, звісно. І вже після цього запитуйте начальство, що воно може з цим зробити.

Ні в якому разі не варто погрожувати, що підете з компанії, або вихвалятися, що вам уже телефонували з іншого місця роботи. Особливо, коли ви не хочете лишати цю роботу. Не забудьте повідомити, що вам подобається тут працювати, що ви впевнені, що ваша праця допоможе зростати і компанії. Представте це як win-win-стратегію. Запропонуйте призначити вам додаткові обов’язки, начальство має знати, що ви не боїтесь виконувати нові завдання, які сприятимуть досягненню цілей компанії.

7. Сприймати відмову негативно

Якщо, зрештою, переговори щодо підвищення оплати праці не увінчалися успіхом, не ходіть з ображеним виглядом. Це принесе вам значно більших збитків, адже половина ваших досягнень на роботі залежить від якості вашої роботи, а інша половина – від стосунків з колегами. Коли вам відмовляють, то запитайте, що вам потрібно зробити для просування по службі та підвищення, запропонуйте повернутися до цієї розмови через кілька місяців, за які ви зможете показати чи досягаєте потрібних начальству результатів.

Якщо це можливо, нехай для вас складуть конкретний план з датами та чіткими цифрами. Запропонуйте компроміс: деякі компанії, не маючи змоги підвищити працівників в окремий період, все ж видають їм щоквартальні бонуси за виконання та перевиконання поставлених задач. Розмова з начальством, а особливо її кінець, в будь-якому випадку мають бути на позитивних тонах.