Як обрати вживаний автомобіль

Покупка автоКупуючи автомобіль на вторинному ринку, покупець, як правило, намагається зекономити, однак в результаті це не завжди вдається. Часто-густо недобросовісні продавці намагаються продати вживані автомобілі після аварії або із захмарним пробігом за ціною, яка не відповідає реальній вартості.

Придбавши автомобіль після ДТП або зі зношеними агрегатами, нерідко доводиться витрачати на ремонт гроші, які можна було б докласти до витрачених і придбати нову автівку.

Навіть зовні ідеальне авто може таїти в собі не надто хорошу історію. Як правило б/в іномарки, які продаються на нашому ринку, − це автомобілі з Європи. Середньорічний пробіг європейських автомобілів складає 30-40 тис. км, тож купити навіть п’ятирічний автомобіль з пробігом менше 100 тис. км практично нереально. Якщо ж на одометрі цифри значно менші, то, швидше за все, продавець хоче ввести вас в оману.

Як же не стати жертвою недобросовісних продавців і купити б/в автомобіль, ціна якого дійсно відповідає технічному стану? Спробуємо розібратися з ключовими моментами, про які ніколи не слід забувати при купівлі вживаного авто.

Для початку слід звернути увагу на людину, що продає автомобіль. Найчастіше авто перепродують посередники, але можна натрапити на пропозицію й від власника. Справжній власник обов’язково повинен мати усі необхідні документи: техпаспорт, сервісну книжку, страховий поліс. Спочатку погляньте на дату реєстрації і на рік випуску. Останній можна перевірити за так званим VIN-кодом. Потім необхідно звірити номер кузова під капотом і в салоні, а також номер двигуна. За даними сервісної книжки можна визначити регулярність обслуговування машини і кількість власників.Автомобиль

Крім того, власник може з впевненістю розповісти як і в яких умовах експлуатувався автомобіль, де він стояв. Як правило, автомобілі, які зберігали в гаражі, не повинні мати слідів корозії і загалом будуть мати більш привабливий вигляд

Обов’язково зверніть увагу на пробіг автомобіля. Якщо число викликає у вас сумнів, то, можливо, його «відкручували». Знаючи, наскільки інтенсивно машина використовувалася, і помноживши середньорічний пробіг (зазвичай 15-30 тис. кілометрів) на вік, можна прикинути реальний кілометраж. Але, як і у випадку з віком, важливо, на яких дорогах ці кілометри були наїжджені.

Далі можна переходити безпосередньо до огляду технічного стану автомобіля. Якщо є така можливість, візьміть з собою невеликий магніт, за допомогою якого можна визначити зашпакльовані місця, та ліхтарик.

Кузов автомобіля повинен бути чистим, інакше його огляд втрачає сенс. Необхідно під різними кутами оглянути боковини, дах, рівномірність фарбового покриття, його однотонність. Все, що викликає підозри, можна перевірити магнітом. Якщо у Вас виникли сумніви з приводу правильності геометрії кузова, то точну інформацію дасть тільки перевірка по контрольних точках на спеціальному стенді.

Особливу увагу слід приділити перевірці на корозію. Як правило, починається цей процес на підкрилках, порогах і під гумовими ущільнювачами. Зверніть увагу на наступні зони: стики даху з передніми і задніми стійками кузова, на рамку лобового скла, нижню частину кришки багажника, передню кромку капота, передню частину внутрішніх і зовнішніх арок задніх коліс. При огляді днища можна ткнути його викруткою − іноді після цієї нехитрої операції необхідність в подальшому огляді відпадає.

Після огляду кузова переходьте до салону. Там не повинно бути пошкоджень (розривів) панелей, оббивки, чохлів. Як правило, огляд салону повинен дати відповідь на дуже важливе питання – чи не використовувався автомобіль у службі таксі. Такі автомобілі мають досить сильно зношений протертий салон, також обов’язково зверніть увагу чи на оббивці даху немає нальоту від сигаретного диму – наявність такого нальоту не лише над місцем водія однозначно викаже автомобіль-таксі.

Щоб перевірити двигун, трансмісію та ходову, краще скористатися послугами спеціалізованого автосервісу. За порівняно невелику плату кваліфіковані спеціалісти зможуть протягом години винести вердикт щодо доцільності покупки даного автомобіля.

І насамкінець оцініть автомобіль у реальних їздових умовах – усі переключення передач повинні відбуватися плавно, не повинно бути жодних сторонніх вібрацій та постукувань, не полінуйтесь оглянути справність системи освітлення та інших приладів.

Виважений підхід до покупки б/у автомобіля справді допоможе зекономити гроші, а придбаний автомобіль ще довго вам служитиме.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.