Як організувати антикризовий маркетинг

Чимало підприємців під час погіршення економічної ситуації панікують, скорочують працівників, рекламні бюджети, повністю ігнорують інструменти маркетингу, вважаючи, що так вони допоможуть компанії пережити непрості часи. Хоча часто до справжньої загрози бізнесу ще дуже далеко і підприємці самі ж “копають яму”. Як же правильно організувати антикризовий маркетинг?

Перш за все, зберігайте спокій, адже спонтанні емоційні рішення можуть нанести бізнесу більше шкоди, аніж економічні негаразди в країні. Закономірно, що скоротивши витрати на рекламу, ви отримаєте падіння продажів. Згідно з дослідженнями, компанії, що економлять у кризу на рекламі, потім ще кілька років відчувають наслідки і значно повільніше виходять на позитивні результати.

Більш розумним виходом буде скорочення адміністративних витрат та навіть обсягів виробництва. Переїдьте в офіс на околиці, економте на офісних витратах, але ніколи – на рекламі. Якщо ж ви вирішите економити на якості продукту, ви отримаєте не лише падіння продажів, але й чималу пляму на репутації або ж назавжди втратите довіру покупців.

Не забувайте, що в кризові часи вартість медійної реклами значно зменшується, конкуренція у галузі падає і у вас з’являється шанс вигідно виділитися та підняти продажі, адже купівельна спроможність насправді рідко справді падає − вона просто зростає не у темпі інфляції.

Є один невеличкий, але дієвий прийом − реклама навіть у кризові часи більш дієва тоді, коли апелює до емоцій аудиторії, а не до раціонального мислення, тобто, людям більш важливо, як вони почуватимуться емоційно, купуючи товар, а не те, на скільки відсотків збільшена його “активна дія” абощо.

Можна залучити фахівців для створення вірусного контенту про ваш товар або послугу, адже ефект від “сарафанного радіо” може виявитися вибуховим. Чудовим “вірусом” може стати короткий гумористичний відеоролик, у якому ненав’язливо задіяний ваш товар.

Словом, не бійтеся у кризу експериментувати та шукати нестандартні рішення, адже це шанс зупинитися, переосмислити роки діяльності та покращити свої позиції на ринку.

Також вам буде цікавий матеріал “Як підняти продажі під час спаду“.