Як отримати бажане за кілька хвилин

Чи часто ви звертаєтеся до колег чи знайомих з проханнями? Ви боїтеся, що вони відмовлять вам або взагалі проігнорують? Відтепер отримати бажане значно простіше. Існує дещо парадоксальний але дієвий прийом маніпуляції оточуючими. Згідно з результатами дослідження, проведеного командою польських соціологів на чолі з науковцем Даріушем Долінськи, ефективним є прийом неочікуваних прохань, повідомляє The Daily Mail.

Приміром, під час проведення дослідження один з колег Долінськи на вулиці звертався до людей з проханням зав’язати йому шнурки, бо він сам не може цього зробити через сильний біль у спині. За кілька хвилин вже у супермаркеті цих же людей літня жінка просила подивитися за її візком з продуктами, доки вона шукатиме свого чоловіка. Як виявилося, люди, здивовані нещодавнім дивним проханням перехожого, охочіше погоджувалися допомогти у другій ситуації, яка була більш реалістичною.

Використовуючи цей прийом маніпуляції, ви можете швидко отримати бажане у простих життєвих ситуаціях. Приміром, для початку попросіть колегу узяти до себе на тиждень ваше ручне ведмежатко, доки ви будете у відпустці, а потім просіть щось більш реальне. Наприклад, допомогти зі складанням звіту. Доки колега обдумуватиме, чому ви звернулися до нього з першим дивним проханням, значно підвищиться ймовірність, що на друге він відповість згодою.

Секрет цього прийому маніпуляції полягає в тому, щоб збентежити співрозмовника і змусити сприймати друге прохання як дуже просте. Наш мозок напросто не встигає перелаштуватися під дві різні ситуації за короткий період часу, тому ця маніпулятивна техніка є дуже ефективною.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.