Як перетворити відвідувачів сайту на покупців

Як це не сумно, але часто висока відвідуваність сайту не гарантує збільшення продажів. У вас можуть бути активно розвинені соціальні мережі та платформи, відвідувачі з радістю можуть брати участь в опитуваннях чи розіграшах, але конверсія виявляється близькою до нуля. Що робити у такому випадку? “Консалтинг в Україні” підготував для вас кілька порад щодо того як перетворити відвідувачів сайту на покупців.

Перш за все, впевніться, що відвідувач може без проблем отримати у найкоротші терміни всю необхідну для здійснення покупки інформацію.

Структура сайту повинна бути чіткою та зрозумілою. Для сайтів, що продають, обов’язковими є розділи “Про нас”, “Оплата та доставка”. Бажаною є гарантія того, що покупець отримає справний товар належної якості, а у протилежному випадку − зможе його швидко та “безболісно” повернути. Якщо ви можете забезпечити подібний сервіс, винесіть його в окремий розділ “Гарантія”. Це значно збільшить довіру до бренду.

У розділі “Контакти” обов’язково зазначте реальну адресу офісу та діючі телефони (стаціонарний та мобільний), а також подбайте про популярні форми он-лайн зв’язку як Skype та електронна пошта.

Надзвичайно важливим є спосіб оплати та доставки товару, тому будьте у курсі останніх тенденцій. Не ігноруйте приватні служби доставки, надавайте можливість самовивозу товару та запроваджуйте максимальну кількість способів розрахунку, у тому числі й електронні гаманці.

Окрему увагу приділіть каталогу товарів. Головна сторінка повинна відображати найцікавіші товарні позиції, щоб відвідувачу було одразу ж зрозуміло, що він може придбати на сайті. Кожна товарна позиція повинна бути оформлена належним чином: обов’язкова наявність реальних якісних фотографій товару, за потреби у кількох ракурсах (для кращого сприйняття бажано на білому фоні), характеристики товару (розмір, матеріал, колір тощо), ціна та унікальний опис.

Фотографії повинні бути такого розміру, щоб відвідувач міг без напруження роздивитися товар. Не слід економити на фотографіях, адже вони є надзвичайно важливим аргументом у рішенні покупця придбати з сайту.

Подбайте про те, щоб пошук потрібного товару не перетворювався для потенційного клієнта на муку: передбачте сортування за типом товару, за ціною, популярністю тощо. Звичайно, дизайн сайту повинен бути привабливим та сучасним, не переобтяженим великими графічними банерами, анімацією, строкатими шрифтами, що складно читаються.

Зручність користування сайтом (юзабіліті) є надзвичайно важливим етапом у перетворенні відвідувача на покупця. Втім, не слід забувати й про такі показники як ціна, конкуренція у сегменті, його заповненість та актуальність товарів, які ви пропонуєте. У випадку, якщо ви самостійно не можете виявити причину низького відгуку на пропозицію товару, варто залучитися підтримкою зовнішніх консультантів, які проаналізують ваш бізнес та виявлять слабкі місця.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.