Як підготуватися до публічного виступу

Успіх кожного публічного виступу залежить передусім від майстерності оратора, від того, чи зможе він захопити увагу слухачів, викликати живий інтерес та емоційний відгук.

Публічний виступ − це не завжди виступ на велику публіку, адже ораторська майстерність стане у нагоді і під час ділових переговорів.

Якщо ж вам потрібно підготуватися до публічного виступу, дотримуйтеся кількох правил на кожному етапі підготовки.

1. Перший етап підготовки до публічного виступу розпочинається зі складання плану. Виділіть необхідний час і у спокійні обстановці обдумайте, що ви бажаєте донести до слухачів.
Перш за все, необхідно визначити мету виступу. Тезово викладіть на папері основні підтеми, не упускаючи нічого важливого.

Потім для кожного пункту підберіть необхідний матеріал: розрахунки, статистичні дані, схеми, графіки тощо. Продумайте, яким чином ви ознайомлюватимете з матеріалами слухачів: за допомогою презентації, роздрукованих схем, роздаткового матеріалу тощо. Пам’ятайте, що найбільшу довіру в аудиторії викликають факти, а не загальні фрази.

2. На другому етапі підготовки публічного виступу перегляньте складений план та скоротіть його, залишивши найважливішу для публіки інформацію. Подумайте про своїх слухачів: хто вони, що їх цікавить, як заволодіти їхньою увагою. Найкраще, якщо ви перейдете до пункту №2 через деякий час після першого етапу. Це допоможе поглянути на план вашого виступу свіжим поглядом.

3. Третій етап підготовки − забезпечення технічної сторони виступу. За можливості перевірте приміщення, де ви виступатимете: чи є дошка для заміток достатнього розміру та маркер, чи справний проектор для показу слайдів тощо.

Звичайно, лише підготовки до публічного виступу буде замало – дізнайтеся, як навчитися презентувати себе.