Як подолати лінь на роботі

Сидіти в оточенні сірих офісних стін стає особливо нестерпно, коли надворі літо – час хорошої погоди і відпусток, особливо, коли відпустка, м’яко кажучи, не завтра. Ці невеличкі правила допоможуть вам подолати лінь до роботи і офісну втому.

Режим дня
Робити зранку зарядку та приймати контрастний душ радять вже не тільки працівники медсфери. Всі, хто спробував в порядку експерименту включити ці пункти до розпорядку дня, відмічали позитивні зміни.

Саме такий спосіб зустрічі нового дня допоможе не тільки розбудити організм, а й налаштуватися на життя в режимі драйв. При цьому варто уважно ставитись і до годин сну. Вчасний і достатній за тривалістю сон дасть вам більше енергії, щоб ефективно і радісно прожити наступний день.

Мотивація
Якщо доводиться робити якусь нудну чи навіть неприємну справу – зосередьтеся на мотивації. Думайте про матеріальний фактор у вигляді заробітної плати, чи про найближчу відпустку. Не забувайте і про маленькі нагороди для себе (такі, як нова книга, гаджет, сукня або зустріч з друзями в кінці дня і т.д.) це також допоможе зробити роботу вчасно і швидко. Існують і маленькі хитрощі, які будуть покращувати вам настрій протягом роботи: можна поставити надихаючі шпалери на робочий стіл комп’ютера, купити і вкласти календарик із зображенням бажаного (море, нове авто, коттедж) до свого записника.

Зосередженість
Навіть, якщо вам здається, що ви півдня сумлінно пропрацювали, а тому на вас справедливо навалилися лінь і втома, то можливо ви і помиляєтесь Цілком ймовірно, що ви стомилися через те, що постійно доводилося перемикати свою увагу з конкретного завдання на скайп, поглядання сторінок у соцмережах, новинні сайти і т.д.

Якщо ви справді хочете зробити більше, і при цьому втомитися менше – варто на певний час відгородитися від усіх подразнюючих факторів. До месенджерів та веб-серфінгу можна повернутися вже під час невеличкої перерви у роботі, але точно не кожні 5-10 хвилин.

Планування
Перед початком роботи бажано розбити свої щоденні обов’язки на сегменти, зробити міні-графік з дедлайнами та хвилинами перерви. Так ви зможете не тільки сконцентруватись на роботі, а й відчути задоволення собою і своєю продуктивністю під кінець робочого дня. Більш за те, якщо планування увійде до списку ваших корисних звичок, ви зможете собі суттєво покращити якість життя.

Перерви
Робота повинна передуватися з відпочинком, але компонувати їх потрібно розумно. Робити перерви краще після того, як ви завершили якусь логічну частину своєї щоденної праці. Вам навряд захочеться повертатися до роботи, яку ви кинули на півшляху. Перерви мають бути короткими, задовгий відпочинок може збити вас із ритму. Якщо є нагода вийти на подвір’я чи навіть 15 хв прогулятися – обов’язково скористайтесь, свіже повітря та денне світло додадуть вам сил.