Як подолати проблеми з пам’яттю

Забувати − настільки ж природно, як і запам’ятовувати, але що ж робити, якщо забудькуватість стала вашою постійною проблемою? Існує кілька способів боротьби з цією неприємністю, про що ми й поговоримо у статті.

Причиною погіршення пам’яті може стати цілий комплекс різноманітних факторів, тому не існує єдиного способу подолання забудькуватості. Приміром, спричинити проблеми з пам’яттю можуть травми голови − забої або крововиливи, або ж тривала депресія, незбалансована дієта, постійний стрес тощо.

Погіршення пам’яті може мати й психологічні причини. До прикладу, якщо вам не подобається справа, яку ви виконуєте, то ваші думки будуть зайняті іншими речами, і ви можете забути щось важливе просто через відсутність інтересу. Або ж у вас не надто хороший період у житті і ви весь час обдумуєте нагальні проблеми. Розсіює увагу також багатозадачність, яка стала невід’ємним супутником сучасного офісного працівника.

Окрім того, погіршення пам’яті може бути симптомом таких захворювань як атеросклероз, дисфункція щитовидної залози, епілепсія, порушення мозкового кровообігу та ін. Зрештою, з віком пам’ять також поступово погіршується.

Якщо вам точно не відома причина вашої забудькуватості, спробуйте покращити пам’ять на загальному рівні, додавши до щоденного розпорядку дня регулярні фізичні вправи, а також прогулянки на свіжому повітрі. Слід подбати й про збалансоване харчування, збагативши свій раціон продуктами, що покращують діяльність мозку. Пам’ятайте, найнебезпечнішою їжею для вашої пам’яті є жирна їжа, а також понаднормове вживання цукру та солі.

Позитивний вплив на мозкову активність чинять імбир, кориця, настоянка з листя дерева гінкго білоба.
Фізичні вправи і прогулянки сприяють кращій циркуляції крові в організмі, а значить – мозок збагачується киснем, тому працює краще. Якщо ви не маєте часу на відвідування спортзалу, чудовою альтернативою стане щоденна ранкова гімнастика і прогулянки на свідому повітрі.

Якщо ви бажаєте відчутно покращити свою здатність запам’ятовувати, приділіть час тренуванню пам’яті. Загальновідомо, що навіть літні люди, які продовжують займатися розумовою діяльністю, залишаються при тверезій пам’яті, саме тому не ігноруйте читання, розгадування кросвордів, вивчення іноземних мов, настільні ігри, намагайтеся тримати у пам’яті дати народження родичів і знайомих, запам’ятовуйте телефонні номери тощо.

Звичайно, шкідливі звички аж ніяк не покращують вашу пам’ять, адже саме вони спричиняють чималу кількість хвороб, симптомом яких якраз і є забудькуватість.