Як покращити ефективність своєї роботи

У сучасних не дуже простих економічних умовах чимало працівників змушені працювати не 8, а 10 чи 12 годин, а також виходити на роботу у вихідні та святкові дні.

У такій ситуації досить складно встигнути відновити свої сили, тому ефективність роботи поступово падає, працівник знаходиться у постійному стресі, що може призвести до проблем зі здоров’ям, зокрема до нервових зривів.

До речі, за даними дослідження, яке було опубліковане в Annals of Internal Medicine, люди, що присвячують роботі більше 11 годин на день, мають майже на 70% (!) вищий ризик серцево-судинних захворювань, аніж ті, хто працює менше.

Як же організувати свою роботу так, щоб бути максимально ефективним?

Перш за все, не забувайте про чередування роботи й відпочинку, фізичні вправи, прогулянки на свіжому повітрі. Такі активності не тільки роблять міцнішими м’язи, але й насичують мозок киснем, що сприяє більш ясним думкам, зниженню рівня стресу і покращенню здатності запам’ятовувати.

Якщо ви працюєте в офісі, раз на кілька годин виходьте на п’ятихвилинну прогулянку на вулицю, а обід обов’язково проводьте поза стінами офісу.

Не менш важливим кроком на шляху до покращення ефективності роботи є визначення основних завдань на день. Зранку подуймате, які задачі є пріоритетними, а які можна виконати по мірі можливості. Зосередьтеся саме на цих задачах та обов’язково їх виконайте, не дозволяйте дрібним справам зайняти всю вашу увагу.

Третім кроком на шляху до підвищення ефективності є усунення мультизадачного режиму роботи. На думку Девіда Мейєра, вченого із Університету Мічигану, багатозадачність змушує нас працювати повільніше, збільшуючи ризик помилитися. Ви постійно втрачаєте час на переключення уваги з однієї справи на іншу, тим самим розсіюючи увагу та додатково втомлюючись.

Ось такі три нехитрі способи допоможуть вам почуватися значно краще та отримувати задоволення від власної продуктивності.