Як правильно написати вакансію

Подбор персоналаГрамотно написана вакансія збільшує шанс на успішну комунікацію з потенційними кандидатами та може значно скоротити час пошуку необхідного фахівця.

Загалом вакансії поділяють на два види − “нові” та “робочі”. “Нова” вакансія виникає у результаті створення нового робочого місця через розширення штату або реорганізацію підприємства, а “робоча” − у випадку пошуку нового працівника на вже наявне місце.

Звичайно, найпростіше сформувати текст “робочої” вакансії, адже можна використати старий опис або ж написати новий на основі функціональних обов’язків колишнього працівника. У статті ми окреслимо основні рекомендації щодо написання вакансії, які будуть корисними у будь-якому випадку.

1. Спробуйте уявити. Перш, аніж розпочати писати вакансію, чітко уявіть, яким повинен бути кандидат: яку він повинен мати освіту, професійні знання та навички, який досвід, та, зрештою, якими рисами характеру та якостями він повинен володіти. Занотуйте “портрет ідеального кандидата”.

2. Мисліть ширше. Тепер спробуйте максимально об’єктивно оцінити, наскільки влучним є “портрет” і які його елементи можна розширити, адже текст вакансії не повинен відштовхувати занадто вузькими та специфічними вимогами. Приміром, у багатьох випадках не має значення, ким за освітою буде працівник: журналістом, письменником, редактором чи лінгвістом. Недоречно також виставляти обмеження за віком та статтю, якщо ці вимоги не випливають зі специфіки роботи.

3. Будьте точними. Обов’язково вказуйте чітку назву посади у вакансії. Якщо розшукуєте рідкісного фахівця, подайте короткий опис та розпишіть як слід обов’язки, щоб на подальших співбесідах не виникало непорозумінь.

Формуючи назву посади, відштовхуйтеся саме від обов’язків працівника, щоб не виявилося недоречностей між назвою посади та переліком обов’язків. Відтак, чимало компаній шукають контент-менеджера з обов’язками менеджера з продажу та секретаря. Або системного адміністратора з обов’язками SEO-менеджера.Менеджер

4. Кілька слів про компанію. У більшості випадків хороші фахівці вже зайняті, а інші кваліфіковані кадри не будуть витрачати свій час дарма. Саме тому грамотно підібрана інформація про компанію надасть додаткові відомості потенційному кандидату і, можливо, зацікавить у роботі саме у вашій компанії. Обов’язково вкажіть назву, адресу, телефони, сайт компанії тощо. Не забудьте додати кілька речень опису підприємства.

5. Коли розмір має значення. Наостанок не забудьте про такий важливий елемент вакансії як розмір заробітної плати. Якщо компанією передбачені заохочення (абонемент у тренажерний зал, додаткові вихідні, корпоративні знижки, бонуси, медична страховка тощо) – не забудьте описати їх у вакансії.

Якщо ви розшукуєте серйозного фахівця, обов’язково вказуйте хоча б приблизний розмір зарплати, щоб співбесіда від початку не виявилася марнуванням вашого часу та часу кандидата. У випадку, якщо розмір винагороди приховується компанією, слід окреслити розмір зарплати під час телефонного інтерв’ю.

Не забудьте зазначити наприкінці вакансії контакти менеджера з підбору персоналу, який проводитиме співбесіду, адже інакше ви додасте роботи секретарю компанії. Коли вакансія буде готова, не полінуйтеся перечитати її ще раз, усунути можливі мовні помилки та перебільшення, адже непродумана вакансія може неабияк зіпсувати репутацію компанії.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.