Як правильно підібрати краватку

ГалстукЗдавалося б, краватка − доволі дрібна деталь чоловічого ділового костюму. Але за її допомогою можна продемонструвати не тільки відмінний смак, але й свій статус та професію. Сьогодні на сторінках журналу “Консалтинг в Україні” ми поговоримо про вибір чоловічої краватки.

Перш за все, з’ясуємо основні види чоловічих краваток. Найпоширенішим видом є звичайна краватка, ширина якої може варіюватися. Віндзор − це краватка, що є ширшою за звичайну і має більшу довжину.

Так, віндзор простіше зав’язати у одноіменний вузол. Виріб типу “регат” має вже готовий вузол та резинку із застібкою. Такі краватки найчастіше можна зустріти у формах державних служб.

Перш аніж вибрати цей атрибут ділового костюму, слід мати на увазі кілька простих правил, адже невдало підібрана краватка може вартувати вам симпатії начальства та колег.

Отже, як правильно підібрати краватку:

1. При виборі краватки враховуйте колір вашого костюму, під який ви збираєтеся її носити. В ідеалі цей елемент гардеробу повинен гармоніювати з гамою одягу. Уникайте виробів “нездорових” кольорів: блідо-жовтого, блідо-салатного, сірих відтінків. Такі кольори навряд зроблять ваш вигляд бадьорішим.

2. Пам’ятайте, що до білої сорочки пасує краватка будь-якого кольору. Звісно, вона не повинна бути занадто яскравою та несумісною з костюмом. Так, непоганим поєднанням буде темний костюм, світла сорочка та краватка, темніша за костюм. Довжина зав’язаного виробу повинна сягати пряжки ременю, але не опускатися нижче від ременю, аніж на 1 см.

3. Віддавайте перевагу краваткам, що поєднують не більше трьох кольорів. Чим менш контрастним буде виріб, тим простіше буде підібрати до нього сорочку та костюм.

4. Не забувайте про чарівну здатність цього аксесуару − за його допомогою можна скоректувати фігуру. Так, широка краватка пасуватиме худому та високому чоловікові, а зі строкатим малюнком або вертикальними смугами − чоловіку з присадкуватою фігурою.

5. Для щоденного використання та участі у ділових зустрічах підійдуть краватки стриманих кольорів: темно-синій, темно-червоний, сріблястий.

Звичайно, окрім базових правил існує ще безліч нюансів. Приміром, не варто поєднувати чорну краватку з білою сорочкою. Такий тандем вважається траурним, а також нагадує уніформу офіціанта. Поганим тоном вважається поєднання спортивної сорочки (або теплої) з краваткою.

Пропонуємо вашій увазі кілька цікавих відео про те, як правильно зав’язати краватку: