Як правильно піти з компанії

Якщо ви обрали шлях офісного працівника, рано чи пізно ви зіткнетеся з необхідністю піти з компанії: через відсутність перспектив, скорочення, проблеми з керівництвом чи колективом, бажання отримати більшу винагороду тощо.

Зміна роботи є нормальною ситуацією на сучасному ринку праці, адже на новому місці ви маєте змогу навчитися новому, реалізувати свої амбіції та, зрештою, просто опинитися в іншому оточенні. Але як піти зі “старої” компанії максимально безболісно та вигідно?

Перш за все, врахуйте, у який час ви звільняєтеся. Як правило, представникам туристичної галузі, будівельної, працівникам торгівлі простіше знайти нове місце влітку. Якщо ви йдете за власною ініціативою, попередньо підшукайте “тепле” місце, адже йти в нікуди − не завжди хороша ідея.

Йдучи з компанії, майте на увазі, що на новому місці вам потрібно буде гідно презентувати свої напрацювання на попередній роботі, тому не слід йти, не закінчивши проект.

Якщо ви претендуватимете на серйозну посаду, пам’ятайте про те, що у серйозних компаніях спілкуватимуться з вашим колишнім керівництвом, цікавитимуться не лише вашими професійними досягненнями, але й особистими якостями, тому постарайтеся перед звільненням розпрощатися з усіма максимально ввічливо.

Також не забувайте правила ділової етики: не прийнято відкрито займатися пошуком нової роботи, ще працюючи у компанії. Саме тому не варто публікувати онлайн резюме зі своїм прізвищем, якщо можливо, обійдіться лише ім’ям або приховайте дані, адже така відвертість вважається подвійною грою та навряд охарактеризує вас як чесного працівника.