Як швидко вивчити іноземну мову

Згідно із дослідженням американського вченого Річарда Спаркса, кожен з нас має рівні можливості щодо вивчення іноземних мов. Хоча раніше вчені думали, що в людей існують певні вроджені задатки.

Спаркс у своїй статті “Чи існує нездатність вивчення іноземних мов?” успішно розвіяв цей міф. Як виявилося, складнощі із вивченням мов полягають лише у неправильно підібраній методиці, але аж ніяк не у здібностях.

Отже, існує кілька секретів для швидкого та ефективного вивчення іноземної мови. Чудові результати показує метод “занурення”, коли студенти проводять час не за студіюванням граматики і виконанням вправ, а у різних життєвих ситуаціях, спілкуючись іноземною з викладачем та колегами. Таким чином, ви швидко запам’ятовуєте ключові слова, а лише потім інтуїтивно опановуєте граматику.

Окрім того, має значення, яку мову ви бажаєте вивчити. Якщо ви вже на непоганому рівні знаєте англійську, значно легше буде опанувати німецьку чи іспанську мови, аніж, до прикладу, японську. Тобто, має значення граматична спорідненість мов.

Якщо ж ви маєте обмаль часу, скористайтеся золотою формулою запам’ятовування іноземних слів. Лінгвісти визначили, що найкраще − вивчати 30 нових слів щоденно, 5 з яких складають дієслова. Слова слід обирати за першою літерою і щодня переходити до іншої. Коли повне коло алфавіту буде пройдете, повертаєтеся до літери А і продовжуєте знову. Але тут є певна особливість: щоб вивчення слів стало системним, не слід дозволяти собі перерви навіть на один день.

Непогані результати можна отримати, вивчаючи іноземні пісні, які вам подобаються. Адже у процесі вивчення ви отримуєте задоволення і копіюєте вимову виконавця, повторюючи рядки знову і знову. Але будьте уважні, адже виконавець повинен бути носієм мови і слова повинні чітко прослуховуватися.

Психологи виявили, що секрет швидкого вивчення мови − здатність сприймати її не свідомо, а у суцільному потоці. Тобто, коли ви слухаєте носія або читаєте книгу в оригіналі, не намагайтеся зрозуміти кожне слово і граматичні конструкції, а абстрагуйтеся і сприймайте у загальному.

Попри чималу кількість незнайомих слів, ви все одно зрозумієте сюжет книги (звісно, якщо ви вже вчите цю мову). А слухаючи запис або розмову носія, ви чимало можете зрозуміти з інтонації. Саме завдяки здатності сприймати мовний потік несвідомо діти опановують мову у мовному середовищі дуже швидко.