Як скласти ідеальне резюме. Нюанси вирішують все

Складання ефективного резюмеПомилки будь у чому – це вірний спосіб втратити довіру та зіпсувати свою репутацію. Особливо небезпечними помилки є у резюме, адже саме воно є «обличчям» кандидата на вакансію. Звичайно, маються на увазі не лише орфографічні, граматичні та пунктуаційні помилки, але структурні, фактичні та низка інших.

Часто саме недоречності у резюме змушують рекрутера одразу ж відправити його у корзину для сміття. Відтак ви втрачаєте шанс отримати роботу вже на початковому етапі її пошуку. Якщо ви фахівець технічного напрямку і не надто впевнені у своїй грамотності – обов’язково дайте прочитати своє резюме перед відправленням хоча б кільком людям.

Окрім мовних помилок, існує низка інших нюансів оформлення резюме, які дратують фахівців з підбору персоналу. Майте на увазі, що мало хто вдумливо вчитується у резюме, адже hr-менеджеру за короткий термін необхідно розглянути десятки, якщо не сотні кандидатів і обрати кращих серед кращих.

«Консалтинг в Україні» підготував для вас кілька порад, як зробити резюме привабливішим та збільшити свої шанси отримати роботу своєї мрії.

1. Зв’язність – наше все. При складанні резюме майте на увазі, що історія вашого професійного життя обов’язково повинна бути зв’язною, логічною та послідовною, а основу цієї історії повинні становити факти і тільки факти.

Не намагайтеся перебільшити свої професійні досягнення, щоб справити враження на рекрутера, адже в серйозній компанії обов’язково перевірять фактаж вашого резюме.

2. Фото на пам’ять. Не ставтеся легковажно до фотографії у резюме, адже загальновідомо, що лише поглянувши на людину, ми вже отримуємо уявлення про неї та її життя. На деякі вакансії резюме без фото не розглядаються взагалі.

Постарайтеся використати в резюме свою нещодавню фотографію без зайвих аксесуарів: погрудний портрет у стриманому діловому одязі. Уникайте застільних, напівологених або комічних фото – менеджер з підбору персоналу навряд оцінить ваше почуття гумору. Фотографія у темних окулярах, розміщена у резюме, також не піде вам на користь.Співбесіда

3. Шаблонам – ні! Не менш сильно рекрутерів дратують і шаблонні резюме, у яких не враховані вимоги до вакансії. Щоб у hr-менеджерів не виникало враження, що ви не читали текст вакансії взагалі або ж масово розсилаєте резюме на десятки вакансій – редагуйте шаблон під кожну вакансію.

Окрім вказання термінів роботи, не полінуйтеся розписати й свої посадові обов’язки та визначити ключові досягнення, адже загальні фрази на кшталт «виконання обов’язків редактора» чи «10 років працювала бухгалтером» − зовсім не є інформативними.

Враховуйте специфіку роботи при перерахуванні особистих якостей, адже якщо робота потребує високого рівня концентрації уваги та посидючості, такі якості як комунікабельність, активність, креативність  не характеризуватимуть вас як відповідного кандидата.

Старайтеся закцентувати увагу саме на тому досвіді роботи, на тих професійних знаннях та особистих якостях, які будуть важливими у тому чи іншому випадку. Не забувайте про супровідний лист до резюме. У ньому слід докладно розповісти, чому ви бажаєте отримати саме цю роботу, і чим ви можете бути корисні компанії.

4. Шрифт має значення. Не використовуйте у резюме нестандартні шрифти, десятки виділень та підкреслень. Найкраще обрати стандартний Times New Roman або шрифт без засічок Arial, Tahoma абощо. До речі, шрифти із засічками краще сприймаються на роздрукованих документах, а без засічок – на екрані комп’ютера.

Не використовуйте більше двох шрифтів, не зловживайте виділеннями та підкресленнями. Втім, резюме взагалі без виділень сприймається не надто добре. Доречно виділяти ключові слова: «контакти», «мета», «досвід роботи», «освіта», «володіння мовами» тощо.

5. Останній штрих – вирівнювання. Резюме з різними міжрядковими та міжабзацними відступами, зайвими пробілами має неохайний вигляд. Для пошуку зайвих пробілів використовуйте спеціальну функцію у Word «Знайти-замінити». Задайте також однакові відступи та візуально оцініть привабливість резюме. Постарайтеся вмістити усі дані на одну сторінку А4.

Пропонуємо також ознайомитися з відео для кращого сприйняття інформації:

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалів на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.