Як стати незамінним працівником в очах керівництва?

Стрімкий розвиток інформаційних технологій сприяє не тільки полегшенню щоденної праці, а й перетворенню хороших працівників на звичайний «офісний планктон». Як при цьому виділятися з сірої маси і залишатися незамінним і затребуваним працівником, навіть якщо ваші обов’язки як працівника автоматизовані і де в чому примітивні?

Для того, щоб бути в очах керівництва якщо не найкращим, то хоча б просто чудовим працівником, не навантажуючи себе непідйомним обсягом додаткової роботи, слід оволодіти деякими якостями. Які ж це якості?

Комп’ютерна компетентність.
Навіть якщо ваша посада та спеціальність вже передбачає володіння певним набором комп’ютерних програм, найчастіше таких як Word та Exel, ви ні в якому разі не повинні на цьому зупинятися! Працівник, який може похвалитися вмінням розбиратися у програмах, користування якими навіть не було прописано в його обов’язках, завжди буде цінним працівником. Запишіться на відповідні курси, чи освоюйте нові програми самостійно – і це автоматично підніме ваш рейтинг як працівника в очах керівництва.

Пам’ять.
При розмові з керівництвом часто буває ситуація, коли начальство просто висловлює свої побажання щодо конкретних матеріалів суцільним словесним потоком. Працівник при цьому опиняється в умовах офіціанта, який не встигає нічого записати, і доводиться покладатися тільки на власну пам’ять. Адже, якщо ви забудете якийсь нюанс, керівництво його не забуде, і зробить вас звісно винними. Постійно перепитувати теж не варіант, якщо не хочете, щоб вас вважали нерозумними. Освоюйте різні методики розвитку пам’яті, тренуйтеся хоча б щотижня, і ваші досягнення допоможуть вам не тільки на робочому місці, а й у житті.

Оточення.
Те, як ви спілкуєтесь з іншими, та те, з ким ви спілкуєтесь – виявляється теж має значення для присвоєння вам статусу найкращого працівника. Не лінуйтесь бути привітними, цікавтесь життям тих, хто вам на перший погляд і не потрібен в якості товариша. Важливо також, щоб начальство не бачило вас за непристойно голосним сміхом на перекурі чи біля кулера у компанії тих, кого вважає ледачим чи некомпетентним. Але і псувати дружні стосунки тільки через імідж теж не варто, просто намагайтесь відстежувати своє спілкування з іншими очима керівництва.

Окрім перерахованих факторів, що допоможуть виділятися з сірої маси, зверніть увагу і на свою зовнішність, вміння грамотно висловлювати думки, оцініть свої риси характеру, які ви проявляєте на роботі. Адже саме з таких дрібниць складається враження про вас як людину і працівника.