Як стати впевненим у собі

УверенностьДосить часто трапляється так, що успіху досягають зовсім не ті, хто має більше знань та досвіду, а ті, що вміють себе показати. Словом, більш упевнені в собі. Але не кожен може впевнено себе почувати на публіці, та що там − навіть перед начальством. “Консалтинг в Україні” підготував для вас кілька дієвих порад щодо того, як стати впевненим у собі.

1. Дайте собі право на помилку. Робити помилки − це абсолютно нормальний процес здобуття досвіду. Припиніть нарешті жити у постійному страху щось зробити не так, але не впадайте у крайнощі.

2. Ще один дієвий спосіб стати більш впевненим у собі − навчитися планувати складні завдання. Не надто впевнена у собі людина одразу ж обмежує свої можливості переконаннями штибу: “Я не зможу!”, “Це неможливо”, “Це занадто складно для мене” тощо. Спробуйте скласти до вашого “неможливо” алгоритм − чітку послідовність невеликих кроків, які приведуть до бажаного результату.

3. Виокреміть кілька занять, які вам подобаються. Це може бути будь-що: як певний етап роботи, так і хобі. Спробуйте запам’ятати свої емоції, коли вам справді вдається певна справа. Доведіть свої навички в обраних заняттях до рівня експерта, адже вміти все неможливо, а люди, що добре розуміються на вузьких питаннях − завжди ціняться високо та викликають повагу.

4. Розширюйте горизонти. Поставте собі за мету щотижня (щодня, щомісяця) пробувати себе у тому, що ви ніколи раніше не робили. Ви не можете знати, чи маєте схильності до музики, якщо ніколи не пробували себе у музиці. Те саме стосується будь-якої сфери. У кожної людини є приховані задатки, які можуть перерости у талант за умови щоденної кропіткої праці. Не зупиняйтеся у пошуку себе. Це допоможе вам стати впевненішими у собі.

5. Зрештою, займіться собою. Вдосконалюйте своє тіло, розширюйте свої знання, станьте авторитетом для себе. Ви навіть не уявляєте, як швидко ви змінитеся в очах оточуючих і наскільки стрімко зросте ваша впевненість у собі!

Вас можуть також зацікавити наступні статті на сторінках «КвУ»: Прийоми самомотивації. Основні прийоми переконання.

Консалтинг в Україні (с) Довільне розміщення матеріалу на сторонніх ресурсах без активного посилання на матеріал карається законом.